СЕРИЈА А 2020/21

Роналдо: Серија А сега е потешка, со Пирло сме задоволни

Португалецот синоќа со два гола го спаси Јувентус од пораз кај Рома и ако не победија, вели дека со новиот тренер тимот е посреќен.

„Со Пирло тимот го гледам позадоволен. На почеток сме од сезоната, физичката подготвеност ни е добра и гледам добра иднина за овој состав“, вели Кристијано Роналдо.

Лани Јуве дојде до титулата со бод пред Интер, но главниот конкурент всушност беше Лацио кому прекинот заради пандемијата му ја уништи формата.

„Интер и Милан добро се засилија: првенството сега е поизедначено, но ние сме подготвени. Ќе биде потешко од лани“, смета тој.

Вчера Рома на двапати поведуваше, а Роналдо исто толку пати го враќаше Јувентус во живот. Првиот гол го постигна од белата точка.

„Откако отидовме во негатива ни стана јасно дека натпреварот ни се искомпликува, но сепак освоивме важен бод. Имаме нов тренер. Рано е да се каже, но ја гледам екипата многу подобра, работиме со насмевки и тоа е многу важно“.

реклама

Хороскопски знаци кои важат за најдобри во секс

Read more

Вакцината нема да биде семоќна, маски ќе носиме со години

Read more

Шест ритуали што жените задолжително ги прават пред да имаат секс

Read more

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Read more

Фудбал

Хаос во Реџана, дури 21 фудбалер заразен со COVID-19

Read more

Мурињо: Судиите се луѓе и грешат, но ВАР грешки не прифаќам

Read more

Иско распали по Зидан: Ме става во игра во 80-та минута

Read more

Проблеми за Милан пред вечерашното дерби: Донарума и Хауге позитивни

Read more

Спорт

Хаос во Реџана, дури 21 фудбалер заразен со COVID-19

Читај повеќе

Мурињо: Судиите се луѓе и грешат, но ВАР грешки не прифаќам

Читај повеќе

Ф1 го подготви прелиминарниот календар на трки за 2021

Читај повеќе

Иско распали по Зидан: Ме става во игра во 80-та минута

Читај повеќе

Проблеми за Милан пред вечерашното дерби: Донарума и Хауге позитивни

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирло: На Јувентус не му треба шлаканица за да се разбуди

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку заработи Нурмагомедов по победата над Гејџи?

Читај повеќе

Кристијано Роналдо под истрага, му се заканува казна

Читај повеќе
  • play_arrow

Видео од деветгодишниот Хабиб во борба со мечка го одушеви интернетот

Читај повеќе