Роналдо со нов предизвик: 142 стомачни за 45 секунди

Кристијано Роналдо, кој важи за еден од најдобрите фудбалери во светот, подготви нов предизвик за своите обожаватели додека е во карантин поради пандемијата со COVID-19.

Асот на Јувентус кој е во изолација во Португалија со своето семејство, на Instagram објави видео на кое прави вежби за стомачни мускули.

Во соработка со Nike, Роналдо ја почна кампањата The Living Room Cup (Куп во дневната соба), а целта е за 45 секунди да се направат што е можно повеќе стомачни вежби.

Роналдо за 45 секунди направи 142 стомачни, рекорд кој ќе биде многу тешко да се надмине.

Сепак, целта е да се поттикнат луѓето на физичка активност во нивните домови во време кога во многу земји има различни форми на ограничување на движењето на граѓаните.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Фудбал

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Read more

Отворена истрага за натпреварот Јувентус - Интер по коментарите на Клаудио Лотито

Read more

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more

Левандовски е незапирлив

Read more

Спорт

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Читај повеќе

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Читај повеќе
  • play_arrow

Отворена истрага за натпреварот Јувентус - Интер по коментарите на Клаудио Лотито

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Левандовски е незапирлив

Читај повеќе
  • filter

23 мај 1972, роден е Ф1 возачот Рубенс Барикело

Читај повеќе

Официјално: Ла Лига се враќа на 8 јуни

Читај повеќе

Румениге: Не ја активиравме клаузулата на Кутињо

Читај повеќе

На Икарди му падна цената, ПСЖ нуди помалку пари за трансфер

Читај повеќе