Роналдо со поддршка за Хабиб: Секако дека мојот брат ќе победи

Фудбалската суперѕвезда Кристијано Роналдо го поддржа Хабиб Нурмагомедов пред одбраната на титулата во лесна категорија против Џастин Гејџи на УФЦ 254.

Асот на Јувентус, кој моментално се опоравува во Италија откако претходно оваа недела му беше дијагностициранCOVID-19, одржува пријателство со рускиот шампион во УФЦ уште од деновите на Реал Мадрид, па не е изненадување што го поддржува Хабиб да ја продолжи својата серија без пораз кога следниот викенд ќе влезе во октагонот со Гејџи на UFC Fight Island.

URL

„Секако, секако, Хабиб ќе победи. Мојот брат... ако даде Алах“, им порача Роналдо на фановите на сесијата одговори на коментари на Instagram во живо.

Хабиб, кој е познат љубител на фудбалот и ревносен навивач на Реал Мадрид, доби подарок дрес од Роналдо во 2018 година, а оттогаш наводно пријателството „им цвета“.

Затоа, не е изненадување што Роналдо ги поддржува шансите на Хабиб во долгоочекуваниот главен настан на УФЦ против моќниот Американец Гејџи.

Покрај тоа што Хабиб е љубител на фудбалот, Роналдо е познат и по тоа што е во тек со сите ММА вештини.

Покрај пријателството со Хабиб, Роналдо мина и време во друштво на неговиот ривал Конор Мекгрегор и славно го посети Ирецот во теретана пред неговиот реванш со Нејт Дијаз во 2017 година.

Сепак, со оглед на тоа што се чини дека лојалноста на Роналдо сега целосно е посветена кон Хабиб, тешко дека португалскиот ас ќе побара друга средба со Мекгрегор со оглед на тоа дека ривалството меѓу Ирецот и Дагестанецоот е сериозно „вжештено“.

реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more

Останати спортови

Данците се откажаа, двата квалификациски турнира ќе бидат во Скопје

Read more

Тренингот на Конор Мекгрегор

Read more

Борбата меѓу Тајсон и Џонс заврши нерешено

Read more

Ова се бизарните правила за камбек мечот на Мајк Тајсон

Read more

Спорт

Сејдини: За карти за ЕУРО 2020 ФФМ ќе им даде предност на медицинските лица

Читај повеќе

Наполи официјално го преименува стадинот во чест на Марадона

Читај повеќе

Додека Пандев и соиграчите се мачеа, резервите си играа на смартфоните

Читај повеќе

Заврши авантурата на Патрик Виера во Ница

Читај повеќе
  • play_arrow

Грожан: Умирав среде пламенот, но ќе возам на последното ГП

Читај повеќе

Левандовски за откажувањето на Златна топка: Многумина знаат дека ја имав најдобрата сезона

Читај повеќе

Данците се откажаа, двата квалификациски турнира ќе бидат во Скопје

Читај повеќе

Мурињо објасни зошто Тотенхем се мачи

Читај повеќе

Меси ќе потпише за ПСЖ, тврди француски новинар

Читај повеќе