Роналдо во ПСЖ, Нејмар во Јувентус?

Јувентус очекува да се раздели со напаѓачот Кристијано Роналдо во летото 2021 година. Според Tuttomercatoweb, италијанскиот клуб очекува да го размени Португалецот со ѕвездата на Пари Сен-Жермен и бразилската репрезентација Нејмар.

И на двајцата играчи клупските договори истекуваат во 2022 година, така што на крајот од сезоната ќе можат да менуваат екипи.

Оваа сезона, 35-годишниот Роналдо настапи на пет натпревари, постигна шест гола и забележа една асистенција, додека 28-годишниот Нејмар на шест средби постигна два гола и направи четири асистенции. 

Remote video URL
Remote video URL
реклама

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Запознајте го Гонсало Салгадо, телохранителот на Кристијано Роналдо

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Read more

Фудбал

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Read more

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Read more

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Read more

Шпанска серија: Агентот на Рамос се натега со Реал за милион евра

Read more
 

Спорт

Меси суспендиран на два натпревара по првиот црвен картон во Барселона

Читај повеќе

Котески нов тренер на Голден Арт КЛ7

Читај повеќе
  • play_arrow

Џон Џонс ги налути обожавателите со видео во кое убива дива свиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Луис Хамилтон: Сега сум на планина, тренирам секој ден

Читај повеќе

Прв пат во зима освоен вториот највисок врв во светот

Читај повеќе

Бобан Николов кариерата ја продолжува во Лече

Читај повеќе

Ракометарите го победија Чиле и одат во наредната фаза

Читај повеќе

Леонардо: Големи играчи како Меси секогаш ќе бидат желби на ПСЖ

Читај повеќе

Работнички го откажа настапот на АБА 2 турнирот во Бања Лука

Читај повеќе