„Росонерите“ сакаат капитенската лента да ја добие херојот Кјер

Капитенот на данската репрезентација, Симон Кјер, најверојатно завчера му го спаси животот на Кристијан Ериксен. Тој беше меѓу првите што дотрчаа до соиграчот откако тој ненадејно падна на теренот.

Тој реагираше храбро и спокојно, му го извади јазикот и се погрижи да остане во вистинската позиција додека не пристигне докторот. Токму тој ги организираше соиграчите да направат жив штит околу Ериксен за да го заштитат од камерите.

URL
URL

Нешто подоцна, кога партнерката на Кристијан Ериксен, скаменета од страв, пристигна на теренот, Кјер прв ѝ пријде и ја утеши.

URL

Неговата брза, сталожена и неверојатно храбра реакција беше пречекана само со пофални зборови ширум светот, а клубот за кој игра, италијански Милан, размислува и да му оддаде почест за ваквото дело.

Навивачите на „росонерите“ ги преплавија социјалните мрежи со идејата да му се даде капитенската лента во Милан на Кјер.

Хаштагот  #KjaerCapitano вирално се шири на Twitter, а La Gazzetta dello Sport објави дека тренерот Стефано Пиоли и тимот ќе дискутираат за предлогот.

Алесио Ромањоли е капитен на тимот од Сан Сиро од 2018 година, но се смета дека тој нема да остане уште долго со Милан.

URL
URL
URL
Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Фудбал

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Read more

Алегри уште е лут: Ако Бонучи сака капитенска лента, нека си купи

Read more

Скромниот Холанд: 175 милиони евра се премногу за еден човек

Read more

Вмешан во нов скандал: Вејн Руни повторно ја изневери сопругата?

Read more
 

Спорт

Ѓоковиќ експресно во полуфиналето на ЛОИ

Читај повеќе
  • play_arrow

Кристијан Ериксен се враќа во Интер на прегледи

Читај повеќе

Георгиевски попладнево се враќа во земјата со олимпискиот медал

Читај повеќе

Новата НБА сезона стартува на 19 октомври

Читај повеќе

Рекорден број на заразени на ЛОИ во Токио, двајца хoспитализирани

Читај повеќе

Македонските јуниорки катастрофално поразени од Словенија

Читај повеќе

Утре е дочекот на олимпискиот херој, Дејан повика на заедничка прослава

Читај повеќе

Тренерите на Георгиевски се откажаа од наградатa, побараа да му биде доделена на Дејан

Читај повеќе

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти во Токио

Читај повеќе