Ручек за вистински гурмани: Печени кременадли

Предлог што да зготвите за денешниот ручек.

Потребни состојки:

5 кременадли

1 главица кромид

4-5 чешниња лук

Говедска супа во коцка

Половина литар топла вода

1 дл бело вино

Сол и бибер по вкус

Малку масло

Брашно

Начин на подготовка:

Исчистете ги кременадлите од коски и ставете сол и бибер по вкус. Ставете ги во брашно и пропржете ги во тава за да добијат златно-кафеава боја.

Наредете ги во тава, а одозгора додајте неколку листови ловоров лист.

Пропржете лук, кромид, па сипете 3-4 лажици брашно. Растворете ја коцката супа во половина литар врела вода и додајте кромид и лук. Полијте ги кременадлите со сосот и додајте и малку вино па покријте со алуминиумска фолија и печете 45 минути на температура од 180 степени. Извадете ја фолијата и печете уште 10 минути.

реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Осум знаци кои укажуваат на недостаток на витамин Д во организмот

Read more

Германија затвора сè, освен градинките и училиштата

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

Рецепти

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Read more

Пробајте го најстариот рецепт за палачинки

Read more

Најдобриот рецепт за кифлички со џем и пудинг од ванила

Read more

Десерт на денот: Бомбици од 3 состојки

Read more

Магазин

Како природно да го намалите високиот крвен притисок?

Читај повеќе
  • play_arrow

Опасна мисија во Чернобил: Како Spot се снајде при услови на радијација?

Читај повеќе
  • filter

Не англиско, најголемиот број Американци имаат ирско потекло

Читај повеќе
  • play_arrow

Вистински чувар: Питбул трениран да заштитува деца

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Читај повеќе

Во кој период од животот сексот е најдобар?

Читај повеќе

Пет заблуди за неверството

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна изградбата на најдолгиот подводен тунел во светот

Читај повеќе
  • play_arrow

Вежби за затегнати стомачни мускули со тегови

Читај повеќе