Руси направија автомобил од бетон, што сè можат со него?

Руски ентузијасти направија интересен експеримент со руски теренец кој го обложија со цемент.

Станува збор за легендарниот теренец UAZ-469 кој со децении се произведува без поголеми промени. Овој во видеото е залеан со слој од бетон.

Како се носи возилото со дополнителната маса и како се пробива низ препреки ќе дознаете од видеото.

реклама

Чек дис аут

12 интересни факти за Холандија

Read more

Што има во внатрешноста на најстариот телефон во светот?

Read more

Кога мачка ќе направи селфи

Read more

Наставник е најтетовираниот Французин

Read more

Нови видеа

play_arrow

Десет клупски легенди кои шокантно се вратиле „дома“

Read more
play_arrow

Варијации на склекови со кои најбрзо ќе набилдате мускули

Read more
play_arrow

Netflix изненадување – ја најави серијата „Resident Evil: Infinite Darkness“

Read more
play_arrow

Волонтери-нуркачи го чистат морското дно околу Шпанија

Read more
play_arrow

Мадридското метро се претвори во Венеција

Read more
play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Read more
play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

Read more
play_arrow

Видеоиграта „Football Manager“ пристигнува во ноември: На кои конзоли ќе биде достапна?

Read more
play_arrow

Прво „крукче“ во новиот VW Golf GTI Mk8 2020

Read more
play_arrow

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more
play_arrow

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Read more