Русија ја објави состојбата на нуклеарниот реактор по гранатирањето

И покрај гранатирањето во текот на викендот, нуклеарната централа Запорожје функционира нормално, соопштија руските власти.

Русија и Украина меѓусебно се обвинуваат за напади врз најголемата европска нуклеарна централа, а генералниот секретар на ОН Антониу Гутереш предупреди дека таквите напади се самоубиствени, пишува Sky News.

Новинската агенција Интерфакс го цитираше шефот на локалната администрација назначен од Русија дека фабриката работи нормално.

Руските сили ја зазедоа фабриката во Југоисточна Украина на почетокот на март, но со неа сè уште управуваат украински техничари.

реклама

Титовиот стан на Менхетн се продаде за 50 милиони долари, колку ѝ следува на Македонија?

Read more

Дилета Леота падна среде емисија, видеото стана хит

Read more

Кои се ризиците и предностите на постапката за обрежување на пенисот?

Read more

Како Македонија да ги потроши милионите од продажбата на станот на Тито?

Read more

Свет

Путин: Конфликтите во Украина и поранешниот СССР се резултат на распадот на Советскиот Сојуз

Read more

Politiko: Кој би можел да го замени Путин и колку тоа би било опасно

Read more

Објавена нова фотографија од Балтикот, гас истекува од морето

Read more

Путин утре среде Москва ќе ја слави анексијата на освоените делови на Украина

Read more
 

Вести

Путин: Конфликтите во Украина и поранешниот СССР се резултат на распадот на Советскиот Сојуз

Читај повеќе

Politiko: Кој би можел да го замени Путин и колку тоа би било опасно

Читај повеќе

Во Грција ќе биде отворен првиот Google Cloud Region

Читај повеќе

Хелсиншки комитет за човекови права: Спортскиот терен не е место за омраза

Читај повеќе

Објавена нова фотографија од Балтикот, гас истекува од морето

Читај повеќе

Како Македонија да ги потроши милионите од продажбата на станот на Тито?

Читај повеќе

Нови 105 случаи на COVID-19, нема починати лица

Читај повеќе

И заменичката ѝ откажа љубов на Арсовска

Читај повеќе

Со кучиња-трагачи се бара 22-годишниот кумановец чиј „голф“ падна во Вардар 

Читај повеќе