Руската гимнастичарка која многумина ја сметаат за најубавата спортистка на сите времиња

Каролина Андреевна Севастијанова (25) е руска ритмичка гимнастичарка која освои златен медал на Олимписките игри во Лондон 2012 година. Исто така, освои и прво место и на ОИ игри за млади во 2010 година. Потоа престана да се занимава со спорт, се пензионираше и не се појавуваше во јавноста.

Вниманието на јавноста го привлече нејзината фотографија со УФЦ ѕвездата Конор Мекгрегор во јуни 2020 година кога многумина се прашуваа која е убавата девојка на фотографијата со Конор.

Каролина Севастијанова доминираше на европските и светски спортски натпреварувања и забележа низа победи. Се повлече на 17-годишна возраст и се запиша на факултетот во Мичиген.

Во 2015 година се појави на насловната страна на списанието Maxim и повторно го привлече вниманието на јавноста.

На Instagram ја следат повеќе од 600.000 луѓе, а таа редовно објавува фотографии од нејзиниот приватен живот.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Karolina (@karolisha.s)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Karolina (@karolisha.s)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Karolina (@karolisha.s)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Karolina (@karolisha.s)

 

реклама

Шест знаци дека пиете премногу вода

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Европол: Албанија извор на дрога, транспортот оди главно по морски пат до Италија

Read more

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Read more

Стил

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Read more

Како да ги избелите забите на природен начин?

Read more

Домашен пилинг против целулит од 3 состојки

Read more

Аманда Горман е првата поетеса на насловната на Vogue

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тест за издржливост: Колку долго може да го следите овој ритам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Урнебесна нова игра: Кој губи - пие на екс

Читај повеќе

Немирното куче на Бајден повторно ќе ја напушти Белата куќа

Читај повеќе

Колку секс е навистина потребно за среќна врска?

Читај повеќе
  • play_arrow

8 навики за нега на кожа кои ве прават постари

Читај повеќе

Трите хороскопски знаци со најголема интелигенција

Читај повеќе

На кои луѓе не им се препорачува да пијат кафе?

Читај повеќе
  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе