Руската пародија на интрото на „Симпсонови“ е мрачен паралелен универзум

Анимираната серија „The Simpsons“ е едно од најважните парчиња поп-култура произведени во 20-от век и засекогаш ја измени телевизијата како медиум. Група руски креативци направи омаж на интрото на оваа серија, замислувајќи ја како паралелен универзум во кој наместо шарените бои и насмевките на лицата преовладува мрачна атмосфера, јад и очај.

Рускиот канал за анимација наречен Lazy Square ги спои Симпсонови со актуелната хит-серија „Chernobyl“, па како резултат на тоа Хомер, Марџ, Барт, Лиса и Меги се најдоа во еден темен амбиент, полн со беда и зло.

реклама

Забава

Пингвински приказни: Борба за живот

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Најсмешните новинарски незгоди со животни

Read more

Нови видеа

play_arrow

Сè што е погрешно со „Candyman“

Read more
play_arrow

Азербејџан фрлал турски и израелски гранати врз Ерменците

Read more
play_arrow

Снимен моментот кога црна дупка уништува ѕвезда

Read more
play_arrow

Видеоигри што беа премногу амбициозни за да бидат објавени, втор дел

Read more
play_arrow

Гответе заедно: Идеи за брз празничен ручек

Read more
play_arrow

7 грандиозни стадиони кои со нетрпение ги очекуваме

Read more
play_arrow

Најлуксузната маска во светот нема да ве заштити од коронавирусот

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Кој вели дека не може да вежбате од дома?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Ad Astra“

Read more
play_arrow

Кој најмногу се „зезна“ во летниот трансфер прозорец?

Read more
play_arrow

Трејлер за вториот дел од „Unsolved Mysteries“

Read more