Руската полиција спречи татко кој сакаше да фрли бебе од прозорец

Министерството за внатрешни работи на Русија соопшти дека полицијата во Саранск го спаси животот на петмесечно бебе доведено во опасност од страна на таткото. Како што се гледа од видеото објавено од Министерството, таткото се заканува дека ќе го фрли бебето од третиот кат на зградата, но за среќа брзата реакција на полицаецот Васили Мартинов го спасува малечкото.

„По ризик на неговиот живот, Васили Мартинов му пријде на насилникот, го турна во собата и го спаси животот на малечкото девојче“, велат од руското МВР.

Според соопштението, човекот веднаш е приведен и задржан во полиција, додека бебето е однесено во болница.

реклама

Чек дис аут

Танзаниски рудар пронајде скапоцен камен и по вторпат заработи милиони

Read more

Египет го кани Маск лично да се увери како се градени пирамидите

Read more

Копала тунел за син ѝ да избега од затвор

Read more

Ретро разладување: Зошто треба да си купите фрижидер?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Предлог за 10-минутно утринско вежбање

Read more
play_arrow

Четири рецепти за мезиња со јајца

Read more
play_arrow

Едноставни вежби за нозе за почетници

Read more
play_arrow

Три рецепти за пилешко со пармезан

Read more
play_arrow

Со инвалидска количка направил застој во тунел

Read more
play_arrow

10 изненадувања во оваа сезона на Премиер лигата

Read more
play_arrow

Искрен трејлер за „E.T. the Extra-Terrestrial“

Read more
play_arrow

Шест совети како да станете неодоливо шармантни

Read more
play_arrow

Зошто мојата мачка спие крај моите стапала?

Read more
play_arrow

Вежбање наутро или навечер: Што е поефикасно?

Read more
play_arrow

Еволуција на облакодерите: Највисоките градби од 1901 до денес

Read more
play_arrow

10 утрински навики поради кои не можете да ослабете

Read more