Саинс: Сите мои планови се поврзани со Ферари

Ф1
Макфакс
/ 20.05.2023 / 14:37

Карлос Саинс, возачот на Ферари, истакна дека со договор е врзан за овој тим, поради што шпекулациите за неговата иднина ги нарече „глупави приказни“.

Шпанецот му се приклучи на италијанскиот тим во 2021 година и за многумина тој е втор возач зад Шарл Леклер.

„Имам договор за уште две години и не размислувам за друг тим. Чувствувам дека имам уште многу да докажам. Мојата иднина е врзана за Ферари и сакам да ја освојам титулата. Тоа е мојот сон“, изјави Саинс.

Во моментов Карлос Саинс е петти во шампионатот на возачи со 44 бодови, 75 помалку од Макс Верстапен.

реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Ф1

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Read more

Расел: Грешка од 1 сантиметар го расипа целиот викенд

Read more

Фетел: Не исклучувам враќање во Ф1

Read more

Саинс: Ферари беше побавен од дури пет тима во Зандворт

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џанг спектакуларно го нокаутира Џојс

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо во арапска носија изведе бедуински танц со меч

Читај повеќе

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Читај повеќе

Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Читај повеќе

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе