КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ФИФА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО КАТАР 2022

Сакаше да ја собере топката и се спружи пред сите фудбалери

Фудбалот не е за секој, па дури и да сте лице на стадион.

Тоа најдобро го покажа носилкарот на квалификацискиот натпревар во Прага каде во 1. коло од мундијалските квалификации се сретнаа Чешка и Белгија.

Комичната ситуација се случи во 3. минута кога Чесите изведуваа аут, а топката која беше изглегла од игра отиде да ја собира едно од лицата задолжени за носилката за повредени фудбалери.

Наместо да ја земе со рака, носилкарот проба да ги покаже своите фудбалски вештини со нозе, но уште при првиот потег се спружи на земја, па фудбалери од двете репрезентации притрчаа да му укажат помош.

Добро е што не дојде до ситуација да треба неговите колеги него да го качат на носилката.

Remote video URL
Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Фудбал

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Read more

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Read more

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Read more

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Read more
 

Спорт

Истрага за местење натпревари во српското фудбалско првенство

Читај повеќе

Гери Трент Џуниор испиша историја во НБА

Читај повеќе
  • play_arrow

Реал ја победи Барселона и се искачи на врвот во Ла Лига

Читај повеќе

Алиоски асистент во триумфот на Лидс на гостувањето кај Сити

Читај повеќе

Рамос го пропушта вечерашното Ел Класико

Читај повеќе

Куман за дербито со Реал: Потребен ни е најдобриот Меси и најдобрата Барса

Читај повеќе

Тејтум стана најмладиот играч на Бостон кој постигнал над 50 поени на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Леваци vs. деснаци во фудбалот: Кои се подобри?

Читај повеќе

Падна одлука: ЕУРО ќе се игра пред навивачи

Читај повеќе