Сакате снег или го мразите - дознајте што кажува тоа за вашиот карактер

Дали спаѓате во групата на луѓе кои го обожаваат снегот и едвај чекаат да излезат надвор? Што кажува ова за вашиот карактер?

Снегот најмногу го сакаат децата. Возрасните се поделени во две групи – оние кои го обожаваат снегот и уживаат во зимската идила и оние што едвај чекаат да помине зимата за да уживаат во пролетта и убавото време.

Луѓе кои го сакаат снегот

Ако се радувате на снегот и со нетрпение чекате да ја облечете зимската опрема, вие сте авантурист. Ја сакате природата и го обожавате снегот, му се радувате како мало дете.

Авантурист сте и ја цените вашата слобода. Се ослободувате од стресот со вежбање или друга активност, но не наоѓате утеха во храна.

Луѓе кои не го сакаат снегот

Ако спаѓате во групата на луѓе кои сакаат да го гледаат снегот само преку прозорец, вие го сакате комфорот. Перфекционисти сте, па затоа сакате да го гледате снегот од удобноста на вашиот дом и не излегувате надвор.

Со стресот се справувате со добра книга, убав филм или подготвувајќи вкусни десерти, а сте повеќе активни во топлите месеци.

реклама

Спасовски: Во Вевчани не се случи ништо спектакуларно, сакаа инцидент и сензационалност

Read more

Нов скандал го тресе Холивуд: Актерот Арми Хамер обвинет дека е канибал и садист

Read more

И Меколи Калкин сака да го избришат Трамп од „Home Alone 2“

Read more

Програмер има уште две шанси да ја погоди лозинката за сметка со 240 милиони долари

Read more

Живот

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Read more

Отворена линија за пријавување електричен и електронски отпад: Дали знаете колку е штетен ЕЕ отпадот?

Read more

Идеална земја за секој хороскопски знак: Бикот во Бразил, Лавовите ќе уживаат во Шпанија

Read more

Почина жирафата Тобого во Скопската ЗОО

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Прошетка по снежната Битола

Читај повеќе
  • play_arrow

Најпаметниот папагал

Читај повеќе

Како вакцината против коронавирус ќе стане најмоќниот пасош во светот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Читај повеќе
  • play_arrow

Како би издржал човекот на секоја планета од Сончевиот Систем?

Читај повеќе

Отворена линија за пријавување електричен и електронски отпад: Дали знаете колку е штетен ЕЕ отпадот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Напуштеното одморалиште на Хитлер стана нова туристичка атракција

Читај повеќе

Идеја за ручек: Рижото со тиквички и сланина

Читај повеќе

Идеална земја за секој хороскопски знак: Бикот во Бразил, Лавовите ќе уживаат во Шпанија

Читај повеќе