Салах откако остана без пласман во ЛШ: Целосно сум уништен

Египетскиот напаѓач Мохамед Салах е исклучително погоден од тоа што неговиот Ливерпул следната сезона ќе игра само во Лига Европа.

Имено, Салах се огласи веднаш по синоќешната победа на Манчестер Јунајтед над Челси (4:1), по која Ливерпул и математички ги загуби  шансите за пласман во елитната Лига на шампиони.

Ова воедно е прв пат Ливерпул под водство на Јирген Клоп да не се пласира во Лигата на шампионите.

„Целосно сум уништен. Нема апсолутно никакво оправдување за ова. Имавме сѐ што ни требаше за да влеземе во Лигата на шампионите следната сезона и не успеавме. Ние сме Ливерпул и влегувањето во Лигата на шампионите е минимум. Жал ми е, но премногу е рано за охрабрувачки или оптимистички пост. Ве изневеривме и вас и самите себе“, напиша Салах.

URL

„Црвените“ се надеваа на чудо, дека сезонава грогираниот Челси ќе успее да се надмине себеси и да слави на гости кај Јунајтед, што, нормално, не се оствари.

Дали непласирањето во Лигата на шампионите ќе влијае на останувањето на Салах во Ливерпул, останува да видиме.

Минатото лето тој потпиша нов договор кој го врзува со клубот од „Енфилд“ до јуни 2025 година, а неговата пазарна вредност се проценува на 70 милиони евра.

реклама

Направете брз тест со ладна вода и дознајте дали имате здраво срце

Read more

Неделен хороскоп од 29 мај до 4 јуни: Што ви предвидуваат ѕвездите?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more

По три месеци - ниту трага, ниту глас од внукот на Љубе Бошкоски

Read more

Фудбал

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Read more

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Read more

Пиоли: Милан мора да се засили за да биде конкурентен

Read more

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Read more
 

Спорт

Официјално: Почетино е новиот менаџер на Челси

Читај повеќе

Во Англија не го сакаат, но: Калчо гигантите се тепаат за Мегваер

Читај повеќе

Ѓоковиќ напиша на камерата: Косово е срцето на Србија. Стоп за насилството

Читај повеќе
  • play_arrow

Ѓоковиќ успешно стартуваше на Ролан Гарос

Читај повеќе

Пиоли: Милан мора да се засили за да биде конкурентен

Читај повеќе

Го нема Лева - нема голови: Никој не постигна ни 20 гола во Бундеслигата

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најлоши фудбалски позајмици на сите времиња

Читај повеќе

Голманот на ПСЖ приклучен на апарати откако падна од коњ

Читај повеќе

Додека ПСЖ славеше титула, Нејмар играше покер  - пријавил дека е повреден

Читај повеќе