Салата со мисиркино месо што може да замени цел оброк

Оваа салата што ги содржи сите хранливи состојки што треба да ги понуди еден целосен оброк, се подготвува за само 10 минути.

Состојки:

– бело месо од мисирка

- зелена салата

– чери домати

- слатка пченка

- моцарела

- зачини

* прилагодете ја количината на храна според вашите потреби

Подготовка:

Мисиркиното месо исечете го, зачинете го, па пропржете го.

Над месото ставете прстени од моцарела за убаво да се растопи.

*Можете да искористите и веќе испечено или сварено мисиркино месо што сте го зачувале од друг оброк.

Зелената салата направете ја како што обично правите, па ставете ја на чинија.

Над салатата ставете исечени чери домати, пченка и мисиркиното месо со моцарела.

Добар апетит!

реклама

Грчки археолози открија мистериозна тркалезна градба стара 4.000 години

Read more

Преработена храна што треба да се јаде и при процесот на слабеење

Read more

Срушен рекордот за најбрз гол на ЕУРО: Албанија погоди по само 23 секунди

Read more

Што си дробел, тоа ќе сркаш

Read more

Рецепти

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Read more

Сарма ќофтиња за мрзливи во кујна

Read more

Колач со бел и темен крем: Најкремастиот десерт што можете да го направите

Read more

Сода бикарбоната како замена за прашок за печиво

Read more
 

Магазин

Како се одмаздуваат хороскопските знаци?

Читај повеќе

Кои раси на кучиња живеат најдолго?

Читај повеќе

Што си дробел, тоа ќе сркаш

Читај повеќе

Преработена храна што треба да се јаде и при процесот на слабеење

Читај повеќе

За гурмани: Докопани во сос од сланина, јаболка и павлака

Читај повеќе

Четири нискогликемиски намирници кои поддржуваат здраво слабеење

Читај повеќе

Летото ќе промени сѐ: Хороскопски знаци кои мора да се подготват за љубовни турбуленции

Читај повеќе

Маск му донесе интернет на племе во Амазон и ги навлече на порнографија

Читај повеќе

Црвеното грозје го намалува холестеролот и има антистареечки ефекти

Читај повеќе