Salt Bae се прости од Пеле, фановите загрижени да не упадне на погребот

Познатиот готвач Salt Bae во последно време стана многу попознат по своите испади отколку по готвењето и рестораните кои првично го прославија.

Готвачот, чие вистинско име е Нусрет Ѓокче и е етнички Курд од Турција, на својот Instagram профил има речиси 50 милиони следбеници. На оваа платформа синоќа објави слика од Пеле со пораката „Фала ти многу“ оддавајќи му почит на Кралот на фудбалот.

Сепак, се чини дека објавата не им се допадна многу на неговите следбеници, па го преплавија со коментари од типот „Немој да се прикрадеш на погребот“, „Те молам немој да одиш на погребот“, „Кажи ни дека не те поканија на погребот“, „Организаторите ги советувам да ангажираат обезбедување за време на погребот“...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nusr_et#Saltbae (@nusr_et)

Ова е поради тоа што Salt Bae беше на финалето на Мундијалот во Катар каде потоа некако се протна на теренот за време на церемонијата на доделување на пехарот, се сликаше со Лео Меси, дури и го зема в раце пехарот - што е забрането.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nusr_et#Saltbae (@nusr_et)

Тагови
реклама

Речиси магичен пијалак за слабеење согорува масти додека спиете

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Фудбал

Голот на Јамал ​​е најубав на ЕУРО 2024

Read more

Давид Бабунски потпиша за Данди Јунајтед, ја доби 10-ката

Read more

Мбапе претставен пред преполн „Бернабеу“

Read more

Избран најдобриот тим на ЕУРО, доминираат Шпанците

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Голот на Јамал ​​е најубав на ЕУРО 2024

Читај повеќе
  • play_arrow

Давид Бабунски потпиша за Данди Јунајтед, ја доби 10-ката

Читај повеќе
  • play_arrow

Мбапе претставен пред преполн „Бернабеу“

Читај повеќе

Избран најдобриот тим на ЕУРО, доминираат Шпанците

Читај повеќе

Унаи Симон ќе паузира до октомври

Читај повеќе

Саутгејт поднесе оставка, не е повеќе селектор на Англија

Читај повеќе
  • play_arrow

Пијаниот Кукуреља пееше за себе и не го исполни даденото ветување

Читај повеќе

Ѓоковиќ откри што ѝ рекол на принцезата Кејт на Вимблдон, се осврнал и на нејзиниот изглед

Читај повеќе
  • play_arrow

Родри ги налути Англичаните со провокации за Гибралтар, Мората го потсети каде игра

Читај повеќе