Сам, болен и заборавен: Метју Пери денес полни 50 години

Глумецот кој го глумеше култниот лик на Чендлер Бинг во Friends боледува од депресија, а Холивуд одамна го има отфрлено.

Метју Пери, кој светот го препознава како Чендлер Бинг, денес слави јубилеј, полни точно 50 години. Но, нема со што да се пофали. Во последниве години често е фотографиран со несредени ноќти, валкана коса, дури и со лузна на лицето.

Тој никогаш не криеше дека боледува од депресија, а тоа се одрази и на неговата кариера. Последниот филм кој го сними беше 17 Again пред точно десет години, а оттогаш се појавуваше само во серии, но никогаш како главен лик. Од 2017 се нема повеќе појавено ниту таму.

Кога станува збор за Friends, Пери еднаш изјави дека не би се нафатил повторно да снима и дека всушност помислата на такво нешто му создава кошмари.

Актерот е роден на денешен ден во Вилијамстаун, Масачусетс во 1969 година.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Од другата страна на протестите: Моќни фотографии што мејнстрим медиумите не ги објавуваат

Read more

Русите сакаат да делат превоз во вселената со Американците

Read more

Филм & ТВ

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Read more

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Read more

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Read more

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Read more

Сцена

  • play_arrow

Емилија Кларк се враќа со хорор антологијата „Murder Manual“

Читај повеќе
  • play_arrow

„Total Recall“ слави 30 години, сите го паметат по една сцена

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто обожаваме да гледаме серии и филмови за криминалци?

Читај повеќе
  • play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Читај повеќе
  • play_arrow

Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Клинт Иствуд го прослави 90. роденден

Читај повеќе

Се снима српска верзија на серијата „Two and a Half Men“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Читај повеќе