Сам се издрибла и си даде ефектен автогол

Бизарен автогол ни доаѓа од парагвајското првенство каде голман се издрибла самиот себеси и си ја затресе мрежата.

Во понеделникот вечерта се комплетираше 6. коло во најдобрата парагвајска лига каде за издвојување е натпреварот помеѓу Хенерал Дијас и Гуајрења.

Домашниот голман Густаво Сердан доби една вратена топка и со спринт проба да му избега на противничкиот напаѓач и тоа трчајки крај својот гол. Водејќи ја топката, се сопна од неа и со финта си постигна ефектен автогол.

Среќа подоцна неговите соиграчи израмнија за конечни 1:1, а овој бод е прв за Хенерал Дијас по петте порази.

реклама

Спорт

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Read more
play_arrow

Nissan со тизер го најави електричниот кросовер Ariya

Read more
play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more