Сам се издрибла и си даде ефектен автогол

Бизарен автогол ни доаѓа од парагвајското првенство каде голман се издрибла самиот себеси и си ја затресе мрежата.

Во понеделникот вечерта се комплетираше 6. коло во најдобрата парагвајска лига каде за издвојување е натпреварот помеѓу Хенерал Дијас и Гуајрења.

Домашниот голман Густаво Сердан доби една вратена топка и со спринт проба да му избега на противничкиот напаѓач и тоа трчајки крај својот гол. Водејќи ја топката, се сопна од неа и со финта си постигна ефектен автогол.

Среќа подоцна неговите соиграчи израмнија за конечни 1:1, а овој бод е прв за Хенерал Дијас по петте порази.

реклама

Спорт

УФЦ рекорди: Најбрзите победи во историјата

Read more

Најскапите фудбалски позајмици на сите времиња

Read more

Сите капитени на Манчестер Јунајтед по Рој Кин: Каде се сега?

Read more

Топ 10 моменти во тенисот вредни за Оскар

Read more

Нови видеа

play_arrow

Уметноста на изведувањето пенал

Read more
play_arrow

Патки во фамилијарна прошетка по Вардар

Read more
play_arrow

Неделен план со вежби за слабеење за мајки

Read more
play_arrow

Анимација од идната историска мисија на НАСА и SpaceX

Read more
play_arrow

Вирален хит: Борба меѓу два алигатора во Јужна Каролина

Read more
play_arrow

Како да ја користите апликацијата Zynn?

Read more
play_arrow

Ако сте фан на „Stranger Things“, погледете ги и овие серии на Netflix

Read more
play_arrow

Брз киш со готово лиснато тесто

Read more
play_arrow

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more
play_arrow

Тренинг за мажи: 9 вежби за цврст и подигнат задник

Read more
play_arrow

Како изгледа процесот на создавање вакцина за COVID-19?

Read more
play_arrow

Сѐ што е погрешно со „Rush Hour“

Read more