Само овие два типа на мажи можат да ја усреќат секоја жена

Среќата е најважниот фактор во одржување на бракот, бидејќи вашиот сопружник може да влијае на вашата лична среќа доколку врската не е квалитетна. Ако сте несреќни со некого, која е смислата да бидете со него?

Според германска студија од 2020 година, среќните парови водат посреќни животи. Значи, ако сакате да бидете среќни во животот, внимавајте при изборот на доживотен партнер.

Германските истражувачи открија интересни податоци за типот на маж кој долгорочно ќе ве усреќи.

1. Среќен брак значи емоционална стабилност

Истражувањето открило дека е најдобро да избегнувате луѓе кои имаат склоност кон анксиозност, емоционална нестабилност и депресија. Луѓето кои се во брак со невротични луѓе имаат помали шанси да бидат среќни од луѓето кои не се во брак со ваков тип личност.

Ако вие лично имате некои од овие тенденции можеби треба да поработите на тоа бидејќи овие резултати можат да се применат и на мажи и на жени.

2. Среќен брак значи семејна цел

Втората карактеристика на сопружник е некој кој ги поставува семејните цели над целите во кариерата.

Според студијата, жените се најсреќни кога се мажени за маж на кој семејството му е на првото место. Минувањето долги часови на работа за да го издржува семејството не се смета како ставање на семејството на прво место.

Студијата откри дека и мажите и жените кои работеле повеќе отколку што сакале биле помалку среќни од оние кои минувале повеќе време со семејството.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

25 јуни 1876, Индијанците ја поразиле американската војска кај Литл Бигхорн

Read more

Љубов и секс

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Read more

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Read more
Четири грешки што треба ги одбегнете на почетокот на врската

Четири грешки што треба ги одбегнете на почетокот на врската

Read more

Трикови со кои ќе го подобрите сексуалниот живот

Read more
 

Магазин

Хороскопски знаци кои најмногу сакаат да шефуваат

Читај повеќе

Instagram убавица: Никол Торн

Читај повеќе

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Читај повеќе

Едноставен трик како лубеницата да ја направите уште посочна

Читај повеќе

Како да ја оживеете намалената желба за секс?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Крцкаво пилешко во јогурт

Читај повеќе

Шест љубовни парови создадени еден за друг

Читај повеќе

Што не е добро да јадете и пиете пред пливање?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе