Само претплата ќе биде спас од рекламите на YouTube

Компанијата YouTube тестира подостапен план за претплата кој ви овозможува да гледате видеа на YouTube без реклами, но без можност да преземате видеа офлајн, да ги користите YouTube Music и репродукциите во позадина.

Меѓу првите што го забележаа новиот пакет Premium Lite се корисниците во Холандија, Финска и Шведска, а засега е познато само дека услугата се тестира во Европа.

Планот чини 6,99 евра (8,32 американски долари) месечно, додека нормалната цена е 11,99 евра (14,26 долари). YouTube потврди за The Verge дека ја тестира понудата и во Белгија, Данска, Луксембург и Норвешка со локални еквивалентни цени. За споредба, Netflix Basic чини 7,99 евра (9,50 американски долари) во неколку од овие региони.

URL

Страницата YouTube Premium Lite наведува дека добивате YouTube и YouTube Kids без реклами на повеќе уреди, вклучувајќи мобилни уреди, компјутери и телевизори.

Претходно YouTube објави стимулации за плаќање на корисниците, вклучително и бесплатни производи како Google Stadium и карактеристики како автоматско преземање. Меѓутоа, од нејзиното лансирање и последователното ребрендирање, услугата отсекогаш била повеќе како пакет со вклучување на YouTube Music, што можеби нема да ги привлече оние што веќе плаќаат за Spotify или Apple Music.

Тагови
реклама

Најдобри во зодијакот - и астролозите бираат да им се родат децата во овој знак

Read more

Дали треба да ја пиете водата што отстоила преку ноќ во чаша?

Read more

Како изгледаат снимки на белите дробови од вакциниран и невакциниран ковид пациент?

Read more

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Интернет

Instagram конечно овозможи објавување од компјутер

Read more

Трамп најави своја социјална мрежа како отпор против тиранијата на „големите“

Read more

Facebook ќе добие ново име

Read more

Мicrosoft најави укинување на LinkedIn во Кина

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Топ 10 видеоигри во ноември 2021

Читај повеќе

Марс: По две недели тишина оживеаја роверите на НАСА

Читај повеќе
  • play_arrow

Сè што треба да знаете за новиот MacBook Pro

Читај повеќе
  • play_arrow

Руски сателит изгоре во атмосферата над САД

Читај повеќе

Направена 3Д реконструкција на лицата на египетски мумии стари 2000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Крис Редфилд и Џил Валентајн од Resident Evil отсега и во Fortnite

Читај повеќе

Откриено зошто јајце-клетката е огромна во споредба со сперматозоидите

Читај повеќе
  • play_arrow

Трилогијата Grand Theft Auto доаѓа во ноември, погледнете го трејлерот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Совршена машина за уништување: Американскиот М1 Abrams е најдобриот тенк во светот

Читај повеќе