Само вистинските љубители на шах можат да ја сфатат фотографијата со Меси и Кристијано Роналдо

Б.С.Б.
/ 21.11.2022 / 15:40

Многумина не го сфатија важниот детаљ од фотографијата на која Лео Меси и Кристијано Роналдо играат шах, а е реклама за модниот бренд Louis Vuitton.

И додека истата наиде на потсмев кај корисниците на социјалните мрежи, сепак таа крие многу интересен момент. Но, тој детаљ можат да го забележат сами вистинските љубители на шах.

URL

Фигурите се ставени во позиција така што ја имитираат легендарната средба на Магнус Карлсен и Хикару Накамура од 2017 година.

Многумина се уверени дека креаторите на рекламата го одбрале токму овој меч бидејќи ривалството меѓу Меси и Роналдо многу потсетува на тоа меѓу Карлсен и Накамура.

Оваа фотографија алудира на тоа дека Меси и Роналдо се најдобрите фудбалери на сите времиња, секој на свој начин.

URL
реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Што е стрептококна инфекција од групата А, опасна за децата?

Read more

Стил

4 декември 1973, родена е Тајра Бенкс

Среќен роденден, Тајра Бенкс

Read more

Ема Радукану најдобро облечена тенисерка во светот

Read more

Зимска нега: Маска од 4 состојки за бујна и поздрава коса

Read more

Balenciaga се извини за контроверзната кампања што се граничи со детска порнографија

Read more
 

Магазин

Магнетна резонанца: Зошто се прави и како изгледа овој дијагностички преглед?

Читај повеќе
  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе

Прејадувањето е сериозно нарушување за кое многумина не се ни свесни

Читај повеќе

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Читај повеќе

За гурмани - француско средновековно јадење од грав со 3 вида месо

Читај повеќе

Сан Франциско ја повлече дозволата полицијата да користи „роботи убијци“

Читај повеќе

Што точно значат бројките на вентилот на радијаторот?

Читај повеќе