Само за фановите на Star Wars: Специјална едиција на Galaxy Note10 уредите

Се подготвува премиерата на легендарното филмско остварување, продолжението на Star Wars: The Rise of Skywalker кое e закажано за 20 декември оваа година.

За таа цел, компанијата Samsung за фановите на Star Wars подготви специјална едиција на својот најпопуларен модел Galaxy Note 10+, со назив Galaxy Note10+ Star Wars, а настана во соработка со продуцентската куќа Lucasfilm.

Самиот уред доаѓа со украсена кутија со Kylo Ren, а има и црвени акценти околу камерата на телефонот.

Што се однесува на другите детали, корисниците ќе добијат Galaxy Buds со специјално дизајнирано црвено пенкало.

Сигурно е дека оваа специјална едиција ќе биде голем хит меѓу фановите.

За повеќе информации погледнете Тука.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Измачувал животни и се фалел на социјални мрежи

Read more

Објавени првите подетални вести за состојбата на Михаел Шумахер

Read more

Мобилни

Xiaomi го најави новиот модел Mi 10T Pro за европскиот пазар

Read more

Смартфонот Motorola G9 Play пристигна во Европа, позната и цената

Read more

Sony ја претстави новата Xperia 5 II

Read more

Нови детали за смартфонот OnePlus 8T

Read more

Гик

  • play_arrow

Трикови за iOS 14: Како да ставите повеќе фото виџети на вашиот iPhone?

Читај повеќе
  • play_arrow

TikTok останува во САД, но под целосна контрола на Американците

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi го најави новиот модел Mi 10T Pro за европскиот пазар

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа бура на Јупитер?

Читај повеќе
  • play_arrow

Кои видеоигри се достапни за PS5?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Смартфонот Motorola G9 Play пристигна во Европа, позната и цената

Читај повеќе

Паднаа Facebook и Instagram – дали забележавте проблеми?

Читај повеќе

Facebook отстранува здравствени групи поради дезинформации

Читај повеќе