Само за гејмери: Објавен тизер за новиот Lenovo Legion 2 Pro

Компанијата Lenovo објави тизер фотографии со кои го најавува пристигнувањето на новиот смартфон Legion 2 Pro кој е наменет за гејмери.

Lenovo ќе го претстави Legion 2 Pro на 8 април, a сега е познато дека ќе има селфи камера со pop-up механизам која ќе биде поставена на бочната страна. Се работи за камера од 44 MP која ќе спојува 4 пиксели во еден, со што ќе се добие квалитетна фотографија од 11 MP.

Смартфонот ќе има главна камера од 64 MP и овозможува снимање во 4К.

За ладење на смартфонот се користи и специјално дизајнирана комора која се наоѓа меѓу вентилаторот и ја презема топлината од процесорот.

Ќе има 6,92-инчен AMOLED eкран со фреквенција на освежување од 144Hz. Ќе го движи Qualcomm Snapdragon 888 процесор со 16 GB RAM и батерија од 5.500 mAh.

Тагови
реклама

Сведоци на Илинденското востание: Каква Бугарија, рече Питу Гули, за Македонија излеговме!

Read more

Пожарот кај Кочани локализиран и ставен под контрола

Read more

Љетив на кров – BMW издание

Read more

Визијата на Јордан и Искра Грабул за „Македониумот“ била пред нивното време

Read more

Гејминг

Sony продаде повеќе од 10 милиони конзоли PlayStation 5

Read more

Xbox Series X и S се најбрзо продаваните Xbox конзоли

Read more

Топ 10 нови видеоигри во август 2021

Read more

Италијанското МНР преку игрица ќе го промовира туризмот

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Првиот комерцијален сателит што може да се репрограмира беше лансиран во вселената

Читај повеќе

Google забрани апликации со милиони преземања

Читај повеќе
  • play_arrow

Руските космонаути објавија снимка од МВС по инцидентот

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали новиот телескоп на НАСА ќе ја реши мистеријата за темната енергија?

Читај повеќе

Климатска криза пред 325 милиони години ги истребила праисториските ајкули

Читај повеќе

Што се случува со пчелите ако внесат кофеин?

Читај повеќе

Климатските промени ќе предизвикуваат уште поекстремни временски услови

Читај повеќе

Дали ќе ги спасиме северните бели носорози од истребување?

Читај повеќе

За два дена, на Гренланд се стопи доволно мраз за да ја потопи Флорида

Читај повеќе