Само за најхрабрите: Хеликоптер поза за незаборавен секс (18+)

Ако ви треба малку повеќе акција во креветот, тогаш пробајте нови активности кои ќе ве воодушеват.

Во последно време сè повеќе се пишува за секс позата наречена „хеликоптер“. Според магазинот The Sun, многу парови ја практикуваат оваа поза бидејќи, како што велат, носи силен оргазам, што им го подобрува сексуалниот живот.

Сепак, покрај големо задоволство, оваа поза бара и физичка подготвеност и храброст.

За да се изведе оваа поза, треба жената да застане на лакти и на колена, со главата навалена надолу, додека ги извива колковите нагоре, како за doggy style поза.

Мажот треба да застане над неа во склек позиција, со главта свртена во спротивен правец од нејзината.

Од оваа позиција, мажот пенетрира додека прави склекови.

Позата е навистина физички напорна, но ветува незаборавен оргазам за двајцата.

18+! Графички приказ на хеликоптер позата

Тагови
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Љубов и секс

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Read more

Љубовен хороскоп за јуни: Биковите пред брак, Јарците се навраќаат на стара љубов

Read more

Секси игри: Што е фетиш и кој е твојот?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more
 

Магазин

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе

Храна што ќе ви помогне да го стопите салото на стомакот

Читај повеќе

3 најпресметливи хороскопски знаци: Калкулираат за сѐ и имаат скриени намери

Читај повеќе