Самоуверена, забавна, импулсивна: Сè што треба да знаете за жената Овен

Страстна, импулсивна, бунтовна, слободоумна, самоуверена, забавна, тврдоглава, темпераментна – сите овие карактеристики ја опишуваат жената Овен. Таа не се плаши и е родена да биде лидер, да биде на врвот.

Секогаш се радува на новите предизвици, едвај чека да започне новиот ден за да види што ќе ѝ донесе. Сепак, таа знае да биде нетрпелива и да помине на нова задача без претходно да ја заврши старата.

Секс и врски

Припадноста на групата на огнени знаци ја прави жената Овен да биде страстна личност. Во љубовните игри сака да ја преземе иницијативата и да биде таа која ќе го партнерот, а исто сака да ја преземе иницијативата и во предиграта. Мажите ја гледаат жената Овен како магнет бидејќи ја доживуваат како интензивна и интригантна личност. Да освојат жена Овен е вистински предизвик.

Кога жената Овен е вљубена, таа се чувствува полна со живот и тогаш сè се менува. Таа не сака да се чувствува дека некој ја поседува, но повремените изливи на љубомора ѝ ласкаат бидејќи на тој начин сака партнерот да ѝ покаже колку вреди. Во сексот го искажува нејзиниот авантуристички дух, сака да испробува нови пози и места за секс.

Пријателство

Како и во љубовта, жената Овен и како пријателка може да биде избувлива, во еден момент таа ќе ви донесе возбуда и хаос, а во наредниот момент ќе престане да ви се јавува. Пријателствата со неа се интензивни, иако може да не траат долго, но таа знае како да се спријатели со некого за цел живот. Склони се да имаат голем круг на пријатели бидејќи нејзиното темпо на живот не може да го следи секој.

Жената Овен ги привлекува другите луѓе бидејќи е непредвидлива и забавна. Нејзините пријатели често ѝ љубомораат поради овие карактеристики.

Изглед

Таа има бујна коса, изразено чело, помалку агресивен и наметлив став. Главниот дел од нивното тело е главата која најчесто им е издолжена во висината на очите, а во пределот на брадите им е помала.

Нивниот заштитен знак се и истакнатите и густи веѓи. Имаат издолжен врат и силни раменици. Имаат среден раст и убава фигура на телото, кафеави очи и мазна кожа.

Стил

Жената Овен обожава да привлекува внимание, а тоа најдобро го прави кога ќе ја бојадиса косата во црвена боја. Сака да носи кожена облека, облека во светли нијанси, а од накит обожава гердани со дијамант.

Жената Овен сака да биде фит, па затоа е склона кон здрав живот и редовен тренинг. Употребува многу малку козметика за лице, повеќе внимание посветува на нејзината коса.

реклама

Скопјани масовно заминаа кон Маврово, Струга и Охрид за да го избегнат полицискиот час

Read more

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Read more

Охриѓанец лажно се претставувал како сообраќаен полицаец

Read more

Шампионот Вардар го смени официјалното име

Read more

Живот

Wizz Air до 14 јуни нема да има летови до и од земјава

Read more

Фјури со лична приказна за расизмот: Ме дискриминирале бидејќи сум чергар

Read more

Педофил осомничен за киднапирање на малата Меделин, 13 години по нејзиното исчезнување

Read more

Сопругата на Дерек Шовен бара да си го смени презимето во разводот

Read more

Магазин

Wizz Air до 14 јуни нема да има летови до и од земјава

Читај повеќе

Фјури со лична приказна за расизмот: Ме дискриминирале бидејќи сум чергар

Читај повеќе
  • play_arrow

Студија за коронавирусот: Децата ретко се преносители на заразата

Читај повеќе

Предлог за ручек: Пролетни ролнички со зеленчук

Читај повеќе

Пронајдена досега најстарата градба на древните Маи

Читај повеќе
  • play_arrow

Педофил осомничен за киднапирање на малата Меделин, 13 години по нејзиното исчезнување

Читај повеќе

Кафето помага во битката со вишокот килограми

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Читај повеќе
  • play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Читај повеќе