Самозапалување е причината за опожарената SEAT Altea во Ново Лисиче

Самозапалување била причината за опожарената SEAT Altea на паркингот на булевар „Асном“ во населбата Ново Лисиче која изгоре целосно и од чиј оган делумно беа зафатени други две возила, соопшти МВР.

Случајот беше пријавен викендов, на 9 август.

Според увидот, извршените разговори и прегледот на записите од безбедносна камера е утврдено дека околу 9:20 часот внатрешноста на возилото SEAT Altea се самозапалило при што огнот почнал да се шири. По кусо време, сопственикот на ВОЗИЛОТО М.Ј. (35) од Скопје се обидел да го изгасне пожарот, но при отворање на една од вратите, пламенот се проширил многу брзо, ја зафатил внатрешноста на возилото и другите две возила, Fiat Punto, сопственост на И.Н. (41) и Mercedes-Benz E 270, сопственост на К.С. (73), двајцата од Скопје.

По насоки на јавен обвинител настанот е расчистен и квалфикуван како „пожар“.

реклама

Полната Месечина почнува денес: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Шенон Доерти: Ќе снимам видео за да се збогувам со најблиските

Read more

Низ фотографии: Погледнете како изгледа Нагорно-Карабах додека трае конфликтот

Read more

Времеплов: Каде е, што прави најубавата собирачка на топчиња?

Read more

Хроника

16-годишник со пиштол пукал кон куче, но ранил врсник кој завршил во болница

Read more

Сообраќајка кај Железничка, од камион кој превезувал стакла паднал товарот

Read more

Изминатото деноноќие регистрирани 890 прекршоци за неносење маски

Read more

Кривична за скопјанец кој ја претепал својата мајка

Read more

Вести

16-годишник со пиштол пукал кон куче, но ранил врсник кој завршил во болница

Читај повеќе

Песков: Тврдењата на Навални за Путин се навредливи и неприфатливи

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Франција, Русија и САД бараат итен прекин на огнот во Нагорно-Карабах

Читај повеќе

Нови 162 случаи на COVID-19, најмногу во Скопје

Читај повеќе

Експресен одговор за Навални од Кремљ

Читај повеќе

Средношколци во Тетово ја бојкотираа наставата од далечина

Читај повеќе
  • filter

Сообраќајка кај Железничка, од камион кој превезувал стакла паднал товарот

Читај повеќе

Земјотрес со јачина од 5.2 степенa регистриран во близина на грчкиот остров Нисирос

Читај повеќе

Влез во Словенија за македонски државјани со негативен ПЦР тест не постар од 48 часа

Читај повеќе