Samsung Galaxy M21 2021 Edition доаѓа со 3 задни камери, чини само 140 евра

Минатогодишниот модел Galaxy M21 го доби својот наследник под назив Galaxy M21 2021 Edition.

Новиот модел нема да има многу подобрувања во однос на претходникот. Се разликува по различниот дизајн на задниот панел и главната камера која го користи сензорот на Samsung од 48 MP. Исто така, тука е и One UI 3.1 Core интерфејс базиран на Android 11.

Oстанатите спецификации останаа исти бидејќи го движи Exynos 9611 процесор, а поседува 6,4-инчен FullHD+ Super AMOLED екран и батерија од 6.000 mAh која поддржува 15W полнење. Сензорот за отпечаток на прст е поставен на задниот панел.

Напред се наоѓа селфи камерата од 20 MP, позади е главната од 48 MP, ултрашироката од 8 и сензор за длабочина од 5 MP.

Достапен е во две бои- Charcoal црна и Artic сина боја, како и со верзии со 4 GB RAM и 64 GB интерна меморија и 6GB RAM и 128 GB интерна меморија.

Се продава по цена од 140 и 165 евра.

Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Роналдо ја открива програмата на која ги должи неверојатното тело и форма

Read more

Три хороскопски знаци кои ги чека голема среќа во август

Read more

Интересни факти кои веројатно не ги знаете за машкиот оргазам

Read more

Мобилни

Рендерите го открија изгледот на Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Read more

Што ново ќе донесат Samsung Galaxy Z Flip 3 и Z Fold 3?

Read more

Ова се новите Nokia XR20 и Nokia 6310

Read more

Ова е најмалиот телефон во светот

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Почна да работи најмоќната приливна турбина во светот

Читај повеќе

Xbox Series X и S се најбрзо продаваните Xbox конзоли

Читај повеќе

Ајнштајн бил во право за црните дупки

Читај повеќе

Политичка трка за вселената: Што ќе биде „Окото на Саурон“ што го гради ЕУ?

Читај повеќе

Google и Facebook воведуваат задолжителна вакцинација за вработените во САД

Читај повеќе
  • play_arrow

Телескопот Hubble откри докази за испарување на вода на месечина на Јупитер

Читај повеќе

Рендерите го открија изгледот на Motorola Edge 20, Edge 20 Pro и Edge 20 Lite

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Луѓето загадуваат, а паметен робот ќе им ги чисти плажите од отпушоци

Читај повеќе
  • play_arrow

Мозочен имплант овозможи парализирано лице да „изговори“ цели реченици

Читај повеќе