Samsung Galaxy S21 Ultra ќе има 6 камери

Најновите информации се дека новиот смартфон Galaxy S21 Ultra ќе има дури 6 камери.

Во последно време се појавија многу информации за претстојните уреди од семејството Galaxy кои се очекуваат во јануари, а последните информации се дека S21 Ultra ќе има вкупно 6 камери.

S21 Ultra ќе има 3х и 10х телефото камера со оптичка стабилизација на фотографијата, а тоа е уште една задна камера повеќе од моделот S20 Ultra.

S21 Ultra ќе има главна камера од 108 MP.

Потврдено е дека ќе има и 6,8-инчен екран со фреквенција на освежување од 120 Hz.

Уредите се очекуваат на 14 јануари, а засега не е позната нивната цена.

Читајте следно: Што подготвуваат од Samsung за 2021 година?

Тагови
реклама

Џабе се фалите - бројот на партнерки не ве прави подобри љубовници

Read more
Крадец фатил за врат штипјанка и ѝ украл златен синџир

Крадец фатил за врат штипјанка и ѝ украл златен синџир

Read more

Италија од 3 јуни ги отвора границите

Read more

Чудо на архитектурата: Куќа која изгледа како ѕвезда што експлодира

Read more

Мобилни

Honor го претстави новиот телефон

Read more

Како Samsung Galaxy Z Fold 3 поднесува пад врз бетон?

Read more

19 iPhone модели добиваат iOS 15: Нов софтвер достапен и за iPad и за Apple Watch

Read more

Apple ќе престане со производство на iPhone со 64 GB меморија

Read more
 

Гик

Honor го претстави новиот телефон

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Samsung Galaxy Z Fold 3 поднесува пад врз бетон?

Читај повеќе
  • play_arrow

19 iPhone модели добиваат iOS 15: Нов софтвер достапен и за iPad и за Apple Watch

Читај повеќе

Instagram воведе промена: Swipe-up замина во историја, го замени стикер-линк

Читај повеќе
  • play_arrow

Електричниот авион на Rolls-Royce го направи првиот пробен лет

Читај повеќе

Леб - намирница која ја обликуваше исхраната во последните 6.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Туристите кои летнаа во вселената без астронаути, се вратија на Земјата

Читај повеќе

Највисоките дрвја во светот завиткани во огноотпорни ќебиња за заштита од пожар

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што нуди новата GoPro камера Hero 10 Black?

Читај повеќе