Samsung ги претстави новите модели Galaxy A71 и Galaxy A51

Samsung ги претстави новите два модела од серијата А, Galaxy A71 и А51.

Новите два модела наговестуваат како ќе изгледа новиот Samsung S11.

Смартфоните А71 и А51 се многу слични.

Имаат AMOLED екран со централно позиционирана селфи камера.

 

Според неофицијалните рендери кои ги видовме во ноември, вака ќе изгледа и новиот S11 кога ќе се појави во февруари наредната година.

А51 и А71 имаат препознатлив патерн наречен Prism Crush, кој најверојатно ќе го има и новиот S11.

Што се однесува на новите модели од серијата А, тие имаат одлични спецификации.

Samsung Galaxy А71 има 6,7 инчен екран со резолуција 2.400x1.080 пиксели, неименуван окта-кор процесор, 6 или 8 GB RAM, 128 GB интерна меморија, microSD слот, четири задни камери меѓу кои главната има 64 MP, селфи камерата има 32 MP.

Сензорот за отпечаток од прст е втиснат на екранот, а батеријата има 4.500 mAh.

Достапен е во четири бои, црна, сребрена, сина и розова.

А51 има 6,5 инчен екран со иста резолуција, неименуван окта-кор процесор, 4,6 или 8 GB RAM, 64 или 128 GB интерна меморија, microSD слот, четири задни камери од кои главната има 48 MP, a селфи камерата има 32 GB.

Samsung Galaxy A51 има батерија од 4.000 mAh.  

Достапен е во црна, бела, сина и розова боја.

Samsung Galaxy S11 ќе има главна камера од 108 MP и ќе биде една од најмоќните во светот на смартфоните.

A51 чини најмалку 350 долари во Виетнам, а цената на моделот А71 сè уште не е позната.

реклама

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Read more

На Ериксен ќе му биде вграден уред кој спасува живот, но носи и низа опасности

Read more

Четири хороскопски знаци кои привлекуваат сè околу себе

Read more

Емотивен момент во кампот на данската репрезентација: Се појави Кристијан Ериксен

Read more

Мобилни

Motorola Defy почнува нова ера за издржливи мобилни телефони

Read more

Поглед во новиот Sony Xperia 10 III

Read more

Xiaomi го подготвува новиот смартфон на преклоп

Read more

Сè што треба да знаете за новиот OnePlus Nord CE 5G

Read more
 

Гик

Во Кина откриен нов вид џиновски носорог, поголем од жирафа

Читај повеќе

Три нови опции на Facebook Messenger

Читај повеќе

Триесет и четири жени го тужат Pornhub

Читај повеќе
  • play_arrow

Пристигнаа првите астронаути во кинеската вселенска станица

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceBok е првиот робот дизајниран за Марс

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за видеоиграта „Pokemon Unite“

Читај повеќе

Колку килограми кармин јадеме во просек во текот на животот?

Читај повеќе

Луѓето еволуираат побрзо од кога било, а причината не се генетските промени

Читај повеќе
  • filter

Motorola Defy почнува нова ера за издржливи мобилни телефони

Читај повеќе