Samsung ги претстави смартфоните Galaxy A52 и A72

Компанијата Samsung ја претстави најновата Galaxy A серија на смартфони, односно моделите А52 и А72.

Оваа серија на корисниците им овозможува да комуницираат и да се изразуваат со помош на врвна камера, да се препуштат на беспрекорното искуство кое го нуди моќниот дисплеј и им нуди смартфони кои cе водоотпорни, а имаат одлична батерија.

Samsung постави високи стандарди кога се во прашање камерите на паметните телефони, а истото важи и за Galaxy A52 и A72.

Корисниците може да прават кристално јасни фотографии и видеоснимки со помош на камерата од 64 MP. При снимање, може да ги користат опциите AR Emoji и My Filter за уште позабавни снимки.

Брзинaта на освежување на Super AMOLED екранот е 90Hz, па корисниците можат да уживаат во омилените содржини и да скролаат на социјалните мрежи и кога се на отворено.

Galaxy A52 и A72 се отпорни на вода и прашина според IP67. Достапна е и опцијата Samsung Care+ за корисници.

Батеријата на А52 моделот има капацитет од 4,500 мАh, додека онаа на А72 има капацитет од 5,000 мАh.

Тагови
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Read more

Мобилни

Sony Xperia Pro пристигна во Европа, позната и цената

Read more

Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Read more

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Read more

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Читај повеќе
  • filter

Sony Xperia Pro пристигна во Европа, позната и цената

Читај повеќе

Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Читај повеќе

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow

Американските борбени авиони F-16 сега ги чистат роботи наместо луѓе

Читај повеќе

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Читај повеќе
  • filter

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Читај повеќе

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, не се знае каде ќе заврши

Читај повеќе

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Читај повеќе