Samsung ги претставува најновите производи, услуги и иновации на Galaxy на MWC 2023 година

Samsung Electronics ќе ги прикаже своите најнови производи и услуги, вклучувајќи ги Galaxy S23 Ultra и Galaxy Book3 Ultra, на Светскиот мобилен конгрес (MWC) во Барселона од 27 февруари до 2 март 2023 година. Посетителите на штандот на Samsung ќе имаат можност одблиску да се запознаат со иновациите на Samsung Galaxy, преку импресивни и интерактивни приказни.

„Ние во Samsung веруваме дека иднината на иновациите на Galaxy лежи во посветеноста кон одржливост и отворената соработка со партнерите“, рече ТМ Рох, претседател и раководител на мобилното искуство во Samsung Electronics. „На овогодинешниот MWC, со задоволство ќе ги прикажеме нашите најнови производни линии, вклучувајќи ги Galaxy S23 Ultra и Galaxy Book3 Ultra, како вистински примери за пристапот на Samsung за обезбедување нови можности кои го подобруваат нашиот секојдневен живот.

Извонредно искуство со моќни производи и услуги

Најновите иновации на Samsung поставуваат нов стандард за врвно мобилно искуство, дополнително подобрено со неговиот екосистем на производи и услуги. Samsung на MWC 2023 ја претставува серијата Galaxy S23, која ја одразува посветеноста на компанијата за водечки иновации во индустријата, со извонреден приказ на содржина, создавање искуство и еколошки дизајн.

Напредниот систем на камера од серијата Galaxy S23 им дава на корисниците поголема слобода да ја истражуваат својата креативност и им овозможува да снимаат фотографии и видеа со кино квалитет. Посетителите на штандот можат да ги испробаат целосно новите карактеристики на камерата на Galaxy S23 Ultra, вклучувајќи ноќна слика при слаба осветленост, адаптивен сензор за пиксели од 200 MP за фотографии со неверојатни детали, како и подобрени фотографии на лицето со AI стерео длабинска мапа. Серијата Galaxy S23 ги нуди најбрзите и најмоќните перформанси досега во семејството Galaxy за гејмерите и креаторите на содржини. Посетителите можат да играат игри со трки со автомобили на штандот и да ги искусат моќните перформанси за играње на Galaxy S23 Ultra.

Во срцето на иновациите на Samsung Galaxy Ultra е поврзаното искуство со проширениот екосистем на Galaxy. Посетителите можат да ги истражуваат поврзаните функции кои беспрекорно се пренесуваат од телефон на компјутер со целосно новиот Galaxy Book3 Ultra, кој нуди брза и лесна транзиција помеѓу повеќе уреди, екрани и оперативни системи. Присутните на MWC исто така можат да ги откријат најдобрите услуги на Samsung во демо за контрола на спиењето преку апликацијата Samsung Health на Galaxy Watch5, Samsung Wallet и поврзување и контролирање на домашни уреди преку платформата SmartThings. Тие исто така можат да ги испробаат безбројните опции за прилагодување достапни на Galaxy уред со One UI 5.1 .

Сите нови иновации на серијата Galaxy S23 кои поставуваат стандарди имаат атрактивен дизајн кој дополнително ја подобрува посветеноста на Samsung за одржливост. Серијата Galaxy S23 вклучува рециклирани материјали во повеќе компоненти на уредот од кој било претходен паметен Galaxy  телефон и е создадена да трае, да биде издржлива и да се надградува, што ја прави сигурна серија на која корисникот може да се потпре. Посетителите на штандот можат да научат сè за новата посветеност на Samsung за „Секојдневна одржливост“ и да погледнат извонредна уметничка инсталација составена од повеќе генерации рециклирани и повторно употребувани уреди од серијата S.

Интеграциите на Samsung на конгресот на MWC во соработка со партнерите

Samsung верува во отворена соработка и работи со водечките партнери во својата индустрија за да создаде најдобро искуство за корисниците. Благодарение на овој пристап, посетителите ќе можат да го најдат Samsung на различни партнерски штандови на конгресот MWC. Посетителите можат да дојдат на Android авенијата (помеѓу Хала 2 и Хала 3) за да дознаат повеќе за еколошките материјали што се користат во серијата Galaxy S23, да ги приспособат звучните најави на најновите паметни телефони Galaxy и да прават селфи директно на еден од изложените часовници - Galaxy Watch5. Samsung, исто така, ќе биде дел од штандот на Qualcomm (хала 3, 3E10), каде што посетителите ќе можат да ги проверат водечките перформанси на Galaxy S23 Ultra, вклучувајќи ја и целосно новата мобилна платформа Snapdragon® 8 Gen 2 за Galaxy. Стандардот за дисплеј Samsung (хала 2, 2K40) ја покажува издржливоста на ултра тенкото стакло на Samsung (UTG) што се користи за Samsung Galaxy Z Fold4. Посетителите можат да го искусат и јасниот и живописен Dynamic AMOLED 2X дисплеј што се користи во серијата Galaxy Book3.

За да го одбележи лансирањето на своите најнови производи, Samsung ќе постави реклами за сериите Galaxy S23 и Galaxy Book3 и семејството на уреди Galaxy во најпрометните области на конгресниот центар Fira Barcelona Gran Via, вклучувајќи ги мегабилбордот, главниот влез и надворешните столбови за знамиња како и висечки банери. 

Штандот Samsung MX (сала 3, 3I10) на конгресот на MWC се наоѓа во сала 3 на конгресниот центар Fira Barcelona Gran Via.

реклама

Хиперсоничен авион ќе патува од Европа до Австралија за само 4 часа

Read more

Познати цените за новите Москвич модели

Read more

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Read more

Колку долго човек може да остане буден?

Read more

Мобилни

Познати првите детали за телефонот Samsung Galaxy S24 Ultra

Read more

Младите повеќе ги сакаат легендарните „глупави телефони“

Read more

Xiaomi го претстави Redmi Note 12 Turbo и со Harry Potter верзија

Read more

Што да направите ако го изгубите или ви го украдат телефонот?

Read more
 

Гик

Хиперсоничен авион ќе патува од Европа до Австралија за само 4 часа

Читај повеќе

Италија го забрани ChatGPT, трката за развој излезе од контрола

Читај повеќе

Колку долго човек може да остане буден?

Читај повеќе

Креативни начини како подобро да го организирате вашиот фрижидер

Читај повеќе

Познати првите детали за телефонот Samsung Galaxy S24 Ultra

Читај повеќе

Откриена планета голема колку Јупитер, но со густина поголема од олово

Читај повеќе

Илон Маск стана најследената личност на социјалната мрежа што си ја купи

Читај повеќе

Младите повеќе ги сакаат легендарните „глупави телефони“

Читај повеќе

Virgin Orbit се откажа од вселенските операции, отпушта 90 отсто од вработените

Читај повеќе