Samsung го претстави новиот Galaxy A31

Samsung го претстави новиот член на семејството Galaxy A, а тоа е моделот A31.

Galaxy A31 e паметен телефон кој има 4 камери, врвен Infinity-U дисплеј и моќна батерија од 5.000 mAh.

Екранот е со големина од 6,4 инчи и е сместен во тенко куќиште од 8,6 мм.

Главната камера има 48 MP и овозможува снимање и сликање со врвна резолуција.

Батеријата од 5.000 mAh поддржува брзо полнење од 15W и целосно се полни за 30 минути.

Galaxy A31 има напреден Octa core процесор, 4GB RAM и Al Game Booster технологија. Исто така има и интерна меморија од 64 GB која може да се надогради.

Remote video URL
Тагови
реклама

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Read more

Eврокомесарот ја протна идејата да се поттурнат преговорите со Албанија

Read more

Четири хороскопски знаци на кои мај им носи среќа во љубовта

Read more

За да ја задоволи сопругата, Србин направи куќа која се врти

Read more

Мобилни

Sony Xperia Pro пристигна во Европа, позната и цената

Read more

Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Read more

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Read more

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Ги забележавте ли синоќа светлечките објекти на небото?

Читај повеќе
  • filter

Sony Xperia Pro пристигна во Европа, позната и цената

Читај повеќе

Oppo подготвува смартфон на преклоп со 7-инчен екран

Читај повеќе

Безос го одреди датумот за патување во вселената

Читај повеќе
  • play_arrow

Американските борбени авиони F-16 сега ги чистат роботи наместо луѓе

Читај повеќе

Нема начин да се спречи удар од голем астероид

Читај повеќе
  • filter

Redmi за 1 минута продаде 100.000 примероци од смартфонот K40 Gaming

Читај повеќе

Кинеска ракета паѓа назад на Земјата, не се знае каде ќе заврши

Читај повеќе

Познато кога Apple ќе го претстави смартфонот на преклоп

Читај повеќе