Samsung го претстави новиот Galaxy S20 Fan Edition

Samsung го претстави новиот Galaxy S20 Fan Edition(FE) – новиот флегшип смартфон со одлични перформанси.

Новиот модел ги обединува сите најдобри карактеристики од новата серија Galaxy S20, a ќе биде достапен дури во шест бои.

Galaxy S20 FE доаѓа со моќна батерија која трае цел ден. Батеријата е од 4.500 mAh, моќни AP перформанси и супербрзо полнење.

Смартфонот е отпорен на вода и на прашина(IP68), a доколку го скршите екранот или сакате да ја смените батеријата, достапна е опцијата Samsung Care+.

Останати спецификации:

Екран: 6,5 инчeн flat FHD+ Super AMOLED со резолуција од 2.400х1.080 пиксели со фреквенција на освежување од 120 Hz

Димензии: 74,5x159,8x8,4 мм, тежина 190 гр

Камера: селфи 32 MP, ултраширока 12MP, широка 12 MP со Dual Pixel автофокус и оптичко стабилизирање на фотографијата, 8 MP телефото, Space Zoom со 3х oптички зум

Mеморија: 6 GB RAM и 128 GB интерна меморија/ 8 GB RAM, 256 GB интерна и microSD слот до 1 TB

Оперативен систем: Android 10.

Смартфонот поддржува и 5G мрежа.

Тагови
реклама

Зошто зажалив што ја изгледав цела сезона на „Emily in Paris“?

Read more

Зошто авионите не летаат преку Тихиот Океан?

Read more

КОРОНА кризата врие во цел регион: Каде е најлошо?

Read more

Измерени повеќе од 15.000 пениси: Кој е златниот просек?

Read more

Мобилни

Vivo пристигна во Европа, претставени 4 нови смартфони

Read more

Поглед во новиот iPhone 12

Read more

Објавени нови фотографии за Huawei Mate 40 Pro

Read more

Samsung наскоро ќе претстави 3 модели од серијата Galaxy S

Read more

Гик

  • play_arrow

Откриена нова жлезда во човечкото тело

Читај повеќе
  • filter

Vivo пристигна во Европа, претставени 4 нови смартфони

Читај повеќе
  • play_arrow

Сонда на НАСА успешно се спушти на астероидот Бену

Читај повеќе

Маск: Се надевам ќе изградиме град на Марс пред Трета светска војна

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот iPhone 12

Читај повеќе
  • play_arrow

Пресврт: Најблиската црна дупка до Земјата не била црна дупка

Читај повеќе

Не ви се допаѓа новиот Facebook? Има начин како да го вратите стариот

Читај повеќе

Ова се најпродаваните конзоли на сите времиња: Која е вашата омилена?

Читај повеќе
  • play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Читај повеќе