Samsung го претстави заоблениот G-Sync GRG5 гејмерски монитор

Samsung, на саемот Gamescom 2019. година, премиерно во Европа го претстави новиот CRG5 заоблен гејмерски монитор.

„Играњето видеоигри како и очекувањата на играчите, еволуираат со голема брзина. Како лидери во индустријата на гејминг мониторите, секогаш целиме кон иновации и креирање на напредно играчко искуство. CRG5 е прв во индустријата кој нуди заоблен монитор со RapidCurve технологија од 240Hz и G-Sync компатибилност која ќе овозможи играњето видеоигри да се доживува на нов начин“, изјави Сеог-ги Ким, извршниот потпретседател на Visual Display Business во компанијата Samsung Electronics.

Gamescom е вистинско место каде што Samsung ја покажа најновата технологија од оваа област, затоа што е најголем гејмерски настан.

Мониторот со своите 27 инчи комбинира неверојатна висока брзина на освежување на слика од 240Hz, со помош на RapidCurve технологијата и заобленост од 1500R, елиминирајќи доцнење на сликата. Брзината на освежување од 240Hz овозможува прилагодување на променливата ситуација додека заоблениот дисплеј од 1500R нуди широко поле на прегледност.

реклама

Украдени околу еден милион евра од приватна куќа во Скопје

Read more

Д-р Деари е првиот лекар кој почина од компликации на COVID-19 во земјава

Read more

Еден убиен, тројца повредени во пресметка во скопско Батинци

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Гејминг

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more

EA Sports пушти трејлер за новите FIFA 21 и Madden 21

Read more

Погледнете како ќе изгледа новата Need For Speed

Read more

Најдобри Single Player видеоигри базирани на вистински приказни

Read more

Гик

  • play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Читај повеќе

Истражување: Можно е мутираниот COVID-19 полесно да се пренесува помеѓу луѓето

Читај повеќе

Бил Гејтс: Facebook е виновен за брзото ширење на коронавирусот

Читај повеќе

Јапонците направија паметна маска за лице

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra?

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии за Galaxy Z Flip 5G

Читај повеќе

Јапонија развива уред за комуникација меѓу луѓето и животните

Читај повеќе

Луѓето кои се негативни на COVID-19 тестот можеби имаат некаков имунитет

Читај повеќе

OnePlus ќе претстави серија со евтини смартфони под брендот Nord

Читај повеќе