Samsung летово ќе ги покаже новите смартфони на преклоп

Samsung подготвува нови смартфони на преклоп кои ќе бидат претставени ова лето.

Според јужнокорејското списание TheElec, Galaxy Z Fold 3 и Z Flip 2 ќе бидат претставени во јули.

Се очекува дека новите смартфони на преклоп ќе имаат LTPO екрани со интегрирани камери под екранот и S-pen.

Z Fold 3 ќе има батерија од 4,380 mAh, за разлика од Z Fold 2 кој ќе има батерија од 4,500 mAh.

Главниот екран на Z Fold 3 ќе има 7,55 инчи, а Z Fold 2 ќе има 7,6 инчи.

Наскоро се очекува да бидат објавени повеќе информации.

Тагови
реклама

Мајстор на денот: Погодил 7 пара и фатил 23 денари

Read more

Италија личи на чизма, Албанија на кондом, а Македонија?

Read more

Жените открија во кои секс пози најтешко доживуваат оргазам

Read more

Имот над 30 илјади евра чие потекло нема да може да се докаже ќе биде конфискуван

Read more

Мобилни

Спојувањето со OPPO го направи OnePlus сосема нов бренд

Read more

Honor го претстави новиот телефон

Read more

Како Samsung Galaxy Z Fold 3 поднесува пад врз бетон?

Read more

19 iPhone модели добиваат iOS 15: Нов софтвер достапен и за iPad и за Apple Watch

Read more
 

Гик

Москва прва воведува бесконтактно плаќање преку скенирање лице

Читај повеќе

Научници во Лаос пронајдоа лилјаци кои носат мутација на коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Wabtec ја претстави првата електрична локомотива со батерии

Читај повеќе

Сите грешиме: Како од прва да се вклучи USB?

Читај повеќе

НАСА во потрага по вода на Месечината, одбра каде ќе слета роверот

Читај повеќе
  • play_arrow

Почна тестирањето на мотоциклот кој треба да биде најбрз на свет

Читај повеќе

Новата ултра бела боја може да ја намали потребата за климатизери

Читај повеќе

На децата во Кина им е забрането да користат TikTok подолго од 40 минути

Читај повеќе

Спојувањето со OPPO го направи OnePlus сосема нов бренд

Читај повеќе