Samsung прекинува со производство на Galaxy Note 20

Според новите извештаи, Samsung ќе престане да го произведува Galaxy Note 20.

Samsung не ја обнови својата Note линија на смартфони во текот на 2021 година. Наместо тоа, јужнокорејската компанија одлучи да воведе S-Pen за Galaxy S21 Ultra и Galaxy Z Fold 3.

Според гласините, претстојниот Galaxy S22 Ultra ќе биде ист како Galaxy Note според многу карактеристики, освен името.

ЕТ News известија дека е прекинато производството на Samsung Galaxy Note 20, a ресурсите ќе бидат пренасочени на флексибилните уреди и серијата S22.

Во текот на претходните месеци исто така имаше вакви шпекулации. Овој чекор на компанијата е оправдан бидејќи опадна популарноста на серијата Note.

реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Мобилни

Google ја тестира функцијата Smart Downloads за YouTube на Android

Read more

Познати првите детали за гејмерскиот Black Shark 5 на Xiaomi

Read more

Honor го претстави Magic V - смартфон на преклоп

Read more

Познато кога ќе пристигне пристапниот iPhone SE 5G

Read more
 

Гик

Почна првиот археолошки експеримент во вселената

Читај повеќе

Нов проблем во напорите човекот да стапне на Марс

Читај повеќе

Неверојатен нов фосил можеби е решение за мистеријата на Дарвин

Читај повеќе

Откриен нов вид жаба и именуван по Грета Тунберг

Читај повеќе

Xbox One официјално згасна

Читај повеќе

Израелска студија: Четврта доза вакцина - недоволно добра против омикрон

Читај повеќе

Поради климатските промени поларните мечки ја напуштаат Алјаска и се движат кон Русија

Читај повеќе

Google ја тестира функцијата Smart Downloads за YouTube на Android

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдеталната 3D мапа од вселената прикажува 7,5 милиони галаксии

Читај повеќе