Samsung работи на смартфон со pop-up камера

Компанијата Samsung наводно работи на смартфон кој ќе има pop-up камера.

OnLeaks и Pigtou објавија рендери за кои тврдат дека го откриваат изгледот на претстојниот Samsung смартфон, најверојатно од серијата Galaxy A со предна pop-up камера.

Сличен механизам на предна камера имаат OnePlus 7 Pro и уште некои смартфони.

Сè уште не се познати многу детали, но на прв поглед заклучуваме дека станува збор за некој поевтин модел.

Со оглед на тоа дека има малку детали, тешко е да очекуваме дека набргу ќе биде претставен овој модел, но информациите се показател дека Samsung продолжува да експериментира со камерите.

реклама

Шахпаска: Пензиите ќе се исплаќаат редовно, во јануари ќе бидат зголемени

Read more

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Read more

Британски специјалци тренираат за напад од вонземјани

Read more

Полицијата казни пратеник бидејќи зборувал на телефон додека возел на патот Куманово-Скопје

Read more

Мобилни

Сè што треба да знаете за новиот Samsung Galaxy S21

Read more

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Read more

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Read more

Ова е новиот Xiaomi Redmi Note 9T

Read more
 

Гик

Google блокираше 164 опасни апликации: Веднаш избришете ги од телефонот

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Сè што треба да знаете за новиот Samsung Galaxy S21

Читај повеќе
  • play_arrow

Virgin Orbit успешно лансираше сателити на НАСА

Читај повеќе

Apple развива флип-екран за iPhone

Читај повеќе
  • play_arrow

Blue Origin успешно тестираше капсула за патување во вселената

Читај повеќе
  • filter

Samsung го најави Galaxy A32 5G кој ќе чини 279 евра

Читај повеќе
  • filter

Samsung ја претстави новата серија Galaxy S21

Читај повеќе

Директорот на Twitter: Блокирањето на Трамп е исправна одлука, но е опасен преседан

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Паметна маска на иднината: Штити 95% од вируси и бактерии

Читај повеќе