Samsung „случајно“ го покажа новиот Galaxy Note 10

Како и обично кога компанијата не е доволно застапена низ светот на новитетите на интернет, се случува некакво „случајно и мистериозно“ протекување на информации околу некој од новите производи на Samsung. Овојпат, тоа беше случај со смартфонот Galaxy Note 10, чии фотографии синоќа се појавија на интернет.

Фотографија од уредот, заедно со името Galaxy Note 10 до неа, беше „случајно“ покажана преку слајд на неодамнешната презентација на Samsung во Сеул, Јужна Кореја.

TechRadar веднаш ја забележа фотографијата и ја сподели на интернет, но бидејќи никому не му е дозволено објавува официјални фотографии од овој настан, претставниците на Samsung не сакаа да потврдат дека се работи за конечниот дизајн на Galaxy Note 10. Според нив, се работи за рендер на „пробен уред“.

На истиот настан извршниот директор на Samsung, Ди Џеј Кох, се обрати пред публиката со зборовите „...нашиот Note 10 ќе претставува нова фаза за Bixby“, што алудира на тоа дека уредот кој се појавува на фотографиите е всушност оној Galaxy Note 10 за кој зборува Кох.

Гласините велат дека официјално ќе дознаеме за дизајнот и спецификациите на новиот Galaxy Note 10 на настанот кој ќе се одржи на 7 август во Њујорк. Се очекува тој да биде достапен во две различни големини, а барем едната од нив ќе поддржува 5G мрежа.

реклама

Американски и грчки воени авиони утре со прелет над Скопје ќе го поздрават членството на РСМ во НАТО

Read more

Бегство од Дубаи: Каде се исчезнатите принцези?

Read more

Патување во пандемија: Кои земји бараат негативен тест и карантин, а кои не?

Read more

Грција се надева на „глампинг“ – тренд што ќе го спаси туризмот

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Гик

  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе