Сара Ристовска e нова ракометарка на ЦСКА Москва

Македонската ракометна репрезентативка Сара Ристовска следната сезона ќе настапува за ЦСКА Москва.

Таа си замина од Крим по една сезона во дресот на словенечкиот шампион и ќе ги брани боите на новоформираниот руски тим.

Тренерот на ЦСКА, Јан Лесли, соопшти дека во тимот ќе има три интернационалки – голманката Чана Масон (Бразил), Сабине Јакобсен (Шведска) и нашата Сара Ристовска.

ЦСКА нема да игра во европските натпреварувања, но се чини ќе води сериозна борба со Ростов Дон за пласман во ЛШ следната сезона.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Read more

Ракомет

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Read more

Лазаров: Ќе останам во спортот како тренер

Read more

Вардар доби тешка група во Лигата на шампионите

Read more

Вардар ќе биде носител во жрепката во ЛШ

Read more

Спорт

  • play_arrow

Елмас славеше на гости кај Пандев

Читај повеќе
  • play_arrow

Барса го доби градското дерби и го испадна Еспањол

Читај повеќе
  • play_arrow

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Читај повеќе

Загина светскиот шампион во сноубординг Алекс Пулен

Читај повеќе

УЕФА ги објави сите детали за историската жрепка за завршницата на ЛШ

Читај повеќе

Македонските ракометарки во група со Исланд, Литванија и Грција

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Времеплов: 30 години од најдосадното мундијалско финале

Читај повеќе

Инѕаги: Да не беше прекинот, Лацио ќе беше шампион

Читај повеќе
  • play_arrow

Младиот Давид Тошевски потпиша за Ростов

Читај повеќе