КВАЛИФИКАЦИИ ЗА УЕФА ЕУРО 2024 ГЕРМАНИЈА

Саутгејт го објави списокот за дуелите со Македонија и Малта

Англискиот селектор Гарет Саутгејт, го објави списокот на фудбалери на кои ќе смета за јунскиот квалификациски циклус за пласман на Европското првенство 2024. Англичаните на 16 јуни ќе гостуваат кај Малта, а три дена подоцна ќе ја пречекаат Македонија.

Селекторот на Англија за овие дуели повика 25 фудбалери.

Голмани: Сем Џонстон, Џордан Пикфорд и Арон Рамсдејл

Одбрана: Трент Александер-Арнолд, Луис Данк, Марк Гуеи, Хари Мегваер, Тајрон Мингс, Лук Шо, Џон Стоунс, Киеран Трипие и Кајл Вокер

Среден ред: Џуд Белингам, Еберечи Езе, Конор Галахер, Џордан Хендерсон, Калвин Филипс и Деклан Рајс

Напад: Фил Фоуден, Џек Грилиш, Хари Кејн, Џејмс Мeдисон, Маркус Рашфорд, Букајо Сака и Калум Вилсон.

Натпреварот меѓу Англија и Македонија се игра на 19 јуни на „Олд Трафорд“ во Манчестер.

реклама

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Фудбал

Пред Роналдо беше лидер: Ал Наср остана без титула

Read more

Џака преку социјалните мрежи се збогуваше со фановите на Арсенал

Read more

Мбапе ѝ го раскрвари носот на девојка на трибините

Read more

Винисиус му го „пукнал филмот“ на Тони Крос

Read more
 

Спорт

Пред Роналдо беше лидер: Ал Наср остана без титула

Читај повеќе
  • play_arrow

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Читај повеќе

Џака преку социјалните мрежи се збогуваше со фановите на Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Мбапе ѝ го раскрвари носот на девојка на трибините

Читај повеќе

Фјури му испрати договор на Џошуа за борба на Вембли во септември

Читај повеќе

Винисиус му го „пукнал филмот“ на Тони Крос

Читај повеќе

Борусија Дортмунд договори засилување од 40 милиони евра

Читај повеќе

Скоти Пипен: Мајкл Џордан беше ужасен играч

Читај повеќе
  • play_arrow

УЕФА потврди - Бразилката Анита ќе пее на финалето во Истанбул

Читај повеќе