Савевски повика 18 ракометарки за контролките со Турција

Селекторот на женската ракометна репрезентација на Македонија, Љубомир Савевски, го објави списокот на повикани ракометарки за собирот и настапот на претстојната ЕХФ недела.

Во рамки на ЕХФ неделата сениорките ќе одиграат две контролни средби против селекцијата на Турција, двете на гостински терен во Анкара. Натпреварите ќе се одиграат на 2 и 4 март.

Повикани ракометарки:

Јована Мицевска - Ница (Франција)
Јована Саздовска - Дунареа (Романија)
Сара Ристовска - ЦСКА (Русија)
Сања Дабевска - ПАОК (Грција)
Јована Кипријановска - Самбр Авеноа (Франција)
Драгана Петковска - Макаби Ришон (Израел)
Милица Николиќ - Ѓорче Петров
Ангела Јанкуловска - Ѓорче Петров
Бојана Коцева - Вардар
Ивана Арсениевска - Металург
Ива Младеновска - Металург
Теодора Дукоска - Ѓорче Петров
Борјана Коцева - Вардар
Катерина Дамјаноска - Ѓорче Петров
Бојана Диневска - Вардар
Теодора Гулицоска - Чаир
Ивана Џатевска - Чаир
Марија Гугуљанова - Металург

реклама

Како Американците го „украдоа“ најнапредниот советски хеликоптер?

Read more

Што значи кога ви игра окото и дали може да биде сериозно предупредување?

Read more

Кои 19 Samsung телефони нема да го добијат ажурирањето на Android 14?

Read more

Што да јадете за здрав црн дроб?

Read more

Ракомет

Ракометарите поразени дома од Португалија

Read more

Александар Јовиќ е нов тренер на Еурофарм Пелистер

Read more

Пуштени во продажба билетите за дуелот на македонските ракометари против Португалија

Read more

Савевски повика 18 ракометарки за контролките со Турција

Read more
 

Спорт

Ибра: Јас сум минато, сегашност, но и иднина на шведската репрезентација

Читај повеќе

Норвешка без Холанд против Шпанија

Читај повеќе

Верстапен: Не сум среќен, требаше да победам

Читај повеќе

Лацио со осуда кон навивачите кои го величаа Хитлер и скандираа антисемитски пароли

Читај повеќе

Шкупи по втор пат го отпушти Седлоски

Читај повеќе

Де Роси ја измамил сопругата роденденот да го слави во паб гледајќи дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси не може ни да вечера на раат во Аргентина

Читај повеќе

Претставен новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација

Читај повеќе

Дешан го избра новиот капитен на Франција

Читај повеќе