Филм & ТВ

Наја Ривера најверојатно се удавила, потрагата продолжува

Потрагата по актерката Наја Ривера ќе продолжи наутро, откако полицијата и спасувачите денеска не успеаја да ја најдат откако исчезна во езеро во Јужна Калифорнија.
Read more

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

По бурниот неколкугодишен развод кој заврши лани, Бред Пит и Анџелина Џоли сега се во добри пријателско-родителски односи.
Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

По две години чекање, конечно пристигна трејлерот и датумот за премиера на „The Kissing Booth 2“. Оригиналниот филм ги освои срцата на гледачите и стана еден од најгледаните и прегледуваните филмови на Netflix во 2018 година.
Read more
play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Документарецот „Love on the Spectrum“ ги следи приказните на млади луѓе кои се дијагностицирани со некоја од состојбите во спектарот на аутизам.
Read more
play_arrow

Џони Деп на суд се бори против клевета - не ја тепал бившата

Холивудскиот актер Џони Деп денеска почнува судска парница против британскиот таблоид The Sun на која се очекува да бидат откриени многу детали од неговиот приватен живот.
Read more
play_arrow

Најдобрите филмови во 2020, досега

Филмските критичари Николас Барбер и Карин Џејмс за BBC ги одбраа десетте најдобри филмови во 2020 година. Меѓу нив се „Da 5 Bloods“, „The Personal History of David Copperfield“ и „Never Rarely Sometimes Always“.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Torrent Freak ја објави новата листа на најсимнувани филмови на BitTorrent за изминатата недела. На врвот се наоѓа „Hamilton“, а по него следуваат „The Outpost“ и „Irresistible“.
Read more

Крис Хемсворт ќе мине низ најголемата физичка трансформација за Хулк Хоган

Познатиот актер Крис Хемсворт се подготвува за најголемата трансформација низ која ќе мине за улогата на еден од најпознатите кечери на сите времиња, Хулк Хоган.
Read more
play_arrow

Netflix одбива да го тргне контроверзниот еротски филм „365 Days“ од репертоарот

Стриминг гигантот Netflix одбива да го отстрани полскиот еротски филм „365 Days“ од својот репертоар, иако не престануваат жестоките критики за содржината на филмот.
Read more

Актерот Ник Кордеро почина од компликации со COVID-19

Канадскиот актер Ник Кордеро почина на 41 година од компликации предизвикани од COVID-19. Актерот мина 95 денa во болница, каде му беше ампутирана и ногата. Веста за неговата смрт ја соопшти сопругата Аманда Клотс.
Read more

Двејн Џонсон најскапо платен инфлуенсер на Instagram

 Актерот Двејн Џонсон – The Rock е најскапо платениот Instagram „инфлуенсер“, според податоците на британската компанија за маркетинг на социјалните мрежи – Hopper HQ.
Read more
play_arrow

Почина славниот филмски композитор Енио Мориконе

Познатиот италијански композитор и оскаровец, Енио Мориконе почина денеска на 91-годишна возраст во болница во Рим. Тоа, како последица на минатонеделниот пад, објави неговиот пријател и адвокат Џорџо Асума.
Read more
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Четири најчести грешки што ги правите за време на секс

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more