Филм & ТВ

play_arrow

10 работи кои би сакале да ги видиме во 2. сезона од „The Mandalorian“

Додека со нетрпение ја очекуваме втората сезона од „The Mandalorian“, која стана препознатлива по бебето Јода, тимот на Mojo се погрижи да состави 10 работи кои би било интересно да се видат во ова продолжение.
Read more
play_arrow

Ова се најдобрите крими филмови на сите времиња

WatchMojo направи листа од најдобрите крими филмови на сите времиња. „The Godfather“, „Animal Kingdom“, „Bonnie and Clyde“ и „Uncut Gems“ се само некои од нив. Погледнете го видеото.
Read more
filter

Доделени наградите на 19. Синедејс

Со премиерата на филмот „Хомо“ на Игор Иванов Изи, под отворено небо на кровот на ГТЦ и концертот на Здружението на џез музичари и гудачкиот
Read more

Marvel ги одложи премиерите за следната година

Marvel официјално потврди дека премиерите на „Black Widow“, „Eternals“ и „Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings“ повторно се одложени.
Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Anabelle Comes Home“

Хоророт „Anabelle Comes Home“ е третиот филм за куклата Анабел и според екипата на CinemaSins, филмот е преполн со филмски клише ситуации.
Read more

Ќе се снима продолжение на славниот „The Passion of the Christ“

Во подготовка е снимање на второ продолжение на славниот филм на Мел Гибсон, „The Passion of the Christ“.
Read more

„Синеплекс“ повторно ги отвора киносалите

По последната одлука на Владата, „Синеплекс“ од денеска повторно почнува со работа.
Read more
play_arrow

Втор трејлер за анимираната авантура „Over The Moon“

Одлучна и полна со страст за наука, едно девојче ќе направи вселенски брод за да докаже дека постои легендарната Божица на Месечината. Секако, нејзината авантура не се одвива баш како што таа замислува.
Read more
play_arrow

Netflix го објави официјалниот трејлер за хорор-серијата „The Haunting of Bly Manor“

Netflix го објави официјалниот трејлер за серијата „The Haunting of Bly Manor“.
Read more
play_arrow

Топ 20 ликови на вонземјани на сите времиња

Тимот на Mojo направи избор на 20 ликови на вонземјани кои оставиле најголем впечаток. На нивниот список нема само ликови од филмови, туку и од цртани, анимирани, видео игри и стрипови, односно од сѐ.
Read more
play_arrow

Ако ја сакавте „Vikings“, ќе ја обожавате историската сага „The Barbarians“

Netflix објави импресивен прв тизер трејлер за новата серија „The Barbarians“ за крвавата Битка во Тевтобуршката шума.
Read more
play_arrow

Netflix го објави морничавиот трејлер за филмот „Cadaver“

Netflix го објави морничавиот трејлер за хорор филмот „Cadaver“.
Read more
реклама