Филм & ТВ

play_arrow

Искрен трејлер за „Starship Troopers“

На барање на фановите екипата на Screen Junkies избработи искрен трејлер за филмот „Starship Troopers“.
Read more
play_arrow

Научно-фантастичната серија „Raised by Wolves“ доби нов трејлер

На HBO Max платформата ќе почне нова научно-фантастична серија под режија на Ридли Скот.
Read more

Двејн Џонсон втора година по ред најплатен актер во светот

Според најновата листа на Forbes за најплатени актери во светот, Двејн Џонсон втора година по ред се наоѓа на врвот, со заработка од 87,5 милиони долари.
Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри борбени сцени со Киану Ривс

WatchMojo во најновото видео на едно место ги собра десетте највпечатливи борбени филмски сцени со Киану Ривс.
Read more

Џаред Лето ќе го глуми Енди Ворхол

Актерот и музичар Џаред Лето откри дека ќе ја игра улогата на Енди Ворхол во нов филм за уметникот.
Read more

Антонио Бандерас позитивен на коронавирусот: Роденденот го славам во карантин

Славниот актер Антонио Бандерас на Twitter објави дека е позитивен на коронавирусот. Оваа вест ја соопшти токму на неговиот 60-ти роденден.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

TorrentFreak објави нова листа на пиратирани филмови на BitTorrent, на врвот се наоѓа „The Tax Collector“.
Read more
filter

Среќен роденден, Антонио Бандерас!

На денешен ден, 10 август, во 1960 година, роден е Антонио Бандерас (роден Хозе Антонио Домингез Бандера), шпански и холивудски филмски актер, режисер, продуцент и пејач.
Read more
play_arrow

Што да гледате на Netflix следнава недела?

Популарната стриминг платформа Netflix има супер програма за следнава недела (10-16 август), и тоа голем дел се премиери.
Read more

„Пријателите“ сепак нема да се соберат повторно

HBO Max повторно го одложи снимањето на специјалната епизода на „Friends“ во која актерите од славната ТВ-серија требаше да се соберат по 16 години.
Read more

Во подготовка четврти и петти дел на „John Wick“

Филмското студио Lionsgate потврди дека акциониот „John Wick’ ќе добие петти дел.
Read more
play_arrow

Куклата Попи од „Trolls“ повлечена од пазарот поради непристоен дизајн

Компанијата Hasbro ја повлече својата кукла играчка со женски лик од цртаниот филм „Trolls“ од пазарот, поради несоодветен и непристоен дизајн.
Read more
реклама

Мистерија на Арктикот подгрева теории на заговор: Што се крие на замрзнатиот континент?

Read more

Нов Зеланд по 102 дена има 4 новозаразени, веднаш воведен карантин

Read more

Што се знае за првата регистрирана вакцина против коронавирусот?

Read more

Кацин: Словенија има добра епидемолошка ситуација, но проблем се младите

Read more