Филм & ТВ

play_arrow

Погледнете го трејлерот за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан

Paramount објави трејлер за новиот филм „Love and Monsters“ со Дилан О’Брајан во главната улога. Лудата авантура која е пред него вклучува многубројни чудовишта, апокалипса и потрага по вистинска љубов.
Read more
play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Torrent Freak ја објави новата листа на најсимнувани филмови на BitTorrent за изминатата недела. На врвот се наоѓа „Mulan“, а по него следуваат „The Devil All The Time“ и „Antebellum“.
Read more
play_arrow

„Tenet“ заработи над 250 милиони долари на светскиот бокс-офис

Научно-фантастичниот филм „Tenet“ на Кристофер Нолан заработи над 250 милиони долари на глобалниот бокс-офис. Но, во САД филмот се бори за дополнително внимание за да привлече публика.
Read more

Ново реално шоу, главна награда – лет во вселената

Се подготвува реално шоу во кое ќе се бараат вљубеници во вселената низ целиот свет, а победникот ќе освои патување до Меѓународната вселенска станица.
Read more

Два дена „Тивко кино“ на Синедејс

19-тиот Синедејс под слоганот „Филм на секое платнo“, годинава носи неколку новитети, кино програма под отворено небо, оживување на заборавените кино локации во Скопје, но и за прв овозможува „Тивко кино“ (Silent cinema) на два кино просто
Read more
play_arrow
filter

Награди Еми 2020: Без црвен тепих, гламур во пижами

„Schitt's Creek“ е прва хумористична серија што доминирала на доделувањето на наградите Еми.
Read more

Премиера на „ТМ“ – македонскиот филм снимен со 0 денари буџет

Програмата на Фестивалот на европски филм Синедејс продолжува и вечерва на неколку локации низ Скопје, под мотото „Филм на секое платно“.
Read more

Дали Том Харди е новиот Џејмс Бонд?

Веќе неколку дена угледни светски медиуми шпекулираат кој ќе биде наследник на Даниел Крег во улогата на Џејмс Бонд.
Read more
play_arrow

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Сите имаме омилен филм, омилен лик, омилен актер. Но кој филмски лик им е заеднички миленик на повеќето љубители на филмот?
Read more

„Медена Земја“ продолжува да ја фасцинира светската публика и критика

Филмот „Медена земја“ на Тамара Котевска и Љубомир Стефанов, кој од средата се прикажува во стотина француски кино сали, предизвикува големо внимание кај француската филмска публика и критика, јави дописникот на МИА.
Read more

„Стела“ блесна на отворањето на Синедејс, програмата продолжува со кина на отворено низ цело Скопје

Деветнаесеттото издание на Фестивалот на европски филм Синедејс беше отворено вчера со премиерата на филмот „Стела“ на Стојан Вујичиќ.
Read more
play_arrow

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Британскиот актер Даниел Крег по петти и последен пат е во улогата на тајниот агент 007, а сè уште не е одлучено кој ќе го замени.
Read more
реклама

Што треба да јадете за да набилдате мускули побрзо?

Read more

Седум особини кои покажуваат дека сте натпросечно интелигентни

Read more

Никогаш не вртете грб на гладна камила: Најопасните селфи фотографии

Read more

Дали Швеѓаните го победија коронавирусот со нивната стратегија?

Read more