Музика

play_arrow

Астронаутите на SpaceX слушале „AC/DC“ и „Black Sabbath“ при лансирањето

Ечела музиката на рок-бендовите „AC/DC“ и „Black Sabbath“ за време на лансирањето на вселенското летало Dragon, избор на самите астронаути.
Read more

Брнабиќ: Exit ќе се одржи во август

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ денеска изјави дека препораката е фестивалот Еxit да се одржи во август.
Read more
play_arrow

Сиа го претстави новиот сингл „Together“

Американската пејачка Сиа го претстави новиот сингл „Together“ кој ги најавува албумот и филмот „Music“.
Read more
play_arrow

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Аријана Гранде и Џастин Бибер се соочуваат со неочекувани обвинувања, дека наводно, новата заедничка песна „Stuck with U“ не стигнала на првото на топ-листите на чесен начин, односно нивните моќни менаџерски екипи „го купиле” тој успех.
Read more
filter

 Џеј Ло го воодушеви интернетот со новите фотографии

Џенифер Лопес уште еднаш покажа дека не е лесно да се дојде до секси фигура.
Read more

Боб Дилан ќе издаде нов албум, прв по осум години

Американскиот музичар Боб Дилан ќе издаде нов студиски албум, негов 39 по ред.
Read more

Мадона: Закрепнав од коронавирусот, мислев дека имам грип

Поп-ѕвездата Мадона објави дека била позитивна на коронавирус на крајот на турнејата во Париз пред 7 недели, а позитивни биле и неколку членови од нејзината екипа.
Read more

Почина Флоријан Шнајдер, еден од основачите на „Крафтверк“

Флоријан Шнајдер, еден од коосновачите на влиј
Read more
filter

Адел ослабе 45 килограми и изгледа неверојатно

Пејачката Адел вчера наполни 32 години и сподели нова фотографија на Instagram за да се заблагодари за роденденските честитки.
Read more
#СедиДома и опушти се со италијанска музика

#СедиДома и опушти се со италијанска музика

Овој пат наш предлог се низа италијански песни од различен тип за тепање на дел од времето минато во полициски час.
Read more
Ролинг Стоунс првпат по осум години објавија песна

Ролинг Стоунс првпат по осум години објавија песна

Британската група Ролинг Стоунс ја објави песната „Living In A Ghost Town”, нивни прв сингл по осум години пауза. 
Read more
Концерт на столетието – Лејди Гага ги собра ѕвездите за помош против пандемијата

Концерт на столетието – Лејди Гага ги собра ѕвездите за помош против пандемијата

Концертот One World: Together At Home што го организираше Лејди Гага ги собра најрелевантните и најголемите ѕвезди во светот на музиката и шоубизнисот.
Read more
реклама

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Над 110 нови случаи на COVID-19, најмногу во еден ден досега

Read more