Музика

play_arrow

Руски рапер пронајден исечен на парчиња во замрзнувач

Сопругата на раперот Енди Картрајт, Марина Кокал е уапсена откако распарчаното тело на музичарот било пронајдено во замрзнувач во нивниот стан во Санкт Петербург.
Read more

Дуа Липа најави нов сингл со Мадона и Миси Елиот

Иако во последно време е актуелна во јавноста поради скандалот со објавата за „Голема Албанија“, пејачката Дуа Липа пријатно изненади со објавата дека наскоро ќе пристигне нејзиниот нов сингл снимен со поп-кралицата Мадона, како и со леген
Read more
filter

Среќен роденден, Џенифер Лопес

Музичката дива денеска го прославува 51. роденден. Познатата актерка, поп дива и танчерка е родена во Бронкс, Њујорк. Уште на 16-годишна возраст почнала да посетува часови по танцување и пеење. 
Read more

ABBA ќе издаде пет нови песни догодина

Шведскиот поп-бенд ABBA има намера да издаде пет нови песни следната 2021 година. Ова, за британската Радиоемисија на Џеф Лојд, го изјави Бјерн Улвеус, еден од членовите на групата.
Read more
play_arrow

Ослободете ја Бритни!

Обожавателите на поп-ѕвездата Бритни Спирс бараат пејачката повторно да добие контрола врз нејзините лични и бизнис работи.
Read more
filter

Среќен роденден, Селена Гомес

Познатата американска пејачка, актерка и текстописец денеска го прославува нејзиниот 28. роденден. Музичката и филмска ѕвезда во светот на шоу-бизнисот се појави уште од мали нозе.
Read more

Дуа Липа: Секој пат кога ќе објавам нешто за Косово се случува хаос

По контроверзната објава за „Голема Албанија“, британската пејачка со косовски корени Дуа Липа на Instagram порача дека „сите заслужува
Read more

Дуа Липа ја отвори Пандорината кутија за Косово и „Голема Албанија“

Не стивнува бурата што ја разбранува британската пејачка со албанско потекло Дуа Липа, која побара од компанијата Apple да ја стави на мапа Косово како независна држава, но во други граници од постојните.
Read more

EXIT откажан поради алармантната ситуација со коронавирусот во Србија

Организаторите на музичкиот фестивал EXIT соопштија дека официјално го откажуваат фестивалот што требаше да се одржи од 13 до 16 август.
Read more
play_arrow

Култната „The Passenger“ на Иги Поп доби видеоспот по 43 години

Популарната песна „The Passenger“ на Иги Поп и гитаристот Рики Гардинер, снимена и објавена на албумот „Lust for Life“ на Иги од 1977 година, конечно доби видеоспот, 43 години подоцна.
Read more
play_arrow
filter

Се самоуби внукот на Елвис Присли, Бенџамин Кео

Бенџамин Кео, син на музичарката Лиса Мари Присли и внук на рокенрол легендата Елвис Присли, почина на 27 години.
Read more
play_arrow

Далај Лама објави нова песна

Тибетскиот духовен водач Далај Лама објави нова песна наречена „One of My Favorite Prayers“ (Една од моите омилени молитви), којашто е втора објавена песна од неговиот сѐ уште необјавен прв духовен албум си мантри и вежби.
Read more
реклама

10 вежби за слабеење кои секој може да ги прави дома

Read more

Сенатот го поддржа Трамп: Едногласно гласаше за забрана на TikTok

Read more

КОВИД умор: Дали и вам ви е смачено од пандемијата?

Read more

200 нови случаи на коронавирус од 1.828 тестирања

Read more