Музика

play_arrow

Скандал околу новиот хит на Аријана Гранде и Џастин Бибер

Аријана Гранде и Џастин Бибер се соочуваат со неочекувани обвинувања, дека наводно, новата заедничка песна „Stuck with U“ не стигнала на првото на топ-листите на чесен начин, односно нивните моќни менаџерски екипи „го купиле” тој успех.
Read more
filter

 Џеј Ло го воодушеви интернетот со новите фотографии

Џенифер Лопес уште еднаш покажа дека не е лесно да се дојде до секси фигура.
Read more

Боб Дилан ќе издаде нов албум, прв по осум години

Американскиот музичар Боб Дилан ќе издаде нов студиски албум, негов 39 по ред.
Read more

Мадона: Закрепнав од коронавирусот, мислев дека имам грип

Поп-ѕвездата Мадона објави дека била позитивна на коронавирус на крајот на турнејата во Париз пред 7 недели, а позитивни биле и неколку членови од нејзината екипа.
Read more

Почина Флоријан Шнајдер, еден од основачите на „Крафтверк“

Флоријан Шнајдер, еден од коосновачите на влиј
Read more
filter

Адел ослабе 45 килограми и изгледа неверојатно

Пејачката Адел вчера наполни 32 години и сподели нова фотографија на Instagram за да се заблагодари за роденденските честитки.
Read more
#СедиДома и опушти се со италијанска музика

#СедиДома и опушти се со италијанска музика

Овој пат наш предлог се низа италијански песни од различен тип за тепање на дел од времето минато во полициски час.
Read more
Ролинг Стоунс првпат по осум години објавија песна

Ролинг Стоунс првпат по осум години објавија песна

Британската група Ролинг Стоунс ја објави песната „Living In A Ghost Town”, нивни прв сингл по осум години пауза. 
Read more
Концерт на столетието – Лејди Гага ги собра ѕвездите за помош против пандемијата

Концерт на столетието – Лејди Гага ги собра ѕвездите за помош против пандемијата

Концертот One World: Together At Home што го организираше Лејди Гага ги собра најрелевантните и најголемите ѕвезди во светот на музиката и шоубизнисот.
Read more
Концерт на светските ѕвезди како поддршка за здравствените работници во светот

Концерт на светските ѕвезди како поддршка за здравствените работници во светот

Повеќе од 100 музички светски sвезди, вклучувајќи ги Ролинг Стоунс, Пол Мекартни, Лејди Гага, Килерс, Стиви Вондер, Селин Дион, Андреа Бочели, Џенифер Лопез и Били Ајлиш, одржаа виртуелен концерт „Еден свет
Read more
[Кајгана препорака]: #СедиДома и слушај македонска музика

[Кајгана препорака]: #СедиДома и слушај македонска музика

Во време на полициски час и пандемија, ви препорачуваме опуштање со посебно избрани македонски нумери.
Read more
Андреа Бочели за Велигден пееше сам во празната миланска катедрала
play_arrow

Андреа Бочели за Велигден пееше сам во празната миланска катедрала

Славниот оперски пејач Андреа Бочели на Велигден пееше сам во катедралата Дуомо во Милано, испраќајќи порака за љубов и надеж во Италија, но и на целиот свет.
Read more
реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more

Споредба на Хрватска и Србија

Read more

Филипче: Повеќе од 20 дена со стабилен број на хоспитализирани пациенти

Read more